Mieszkania, Domy
 • Warszawamazowieckie, Warszawa
  12999 ofert
 • Wrocławdolnośląskie, Wrocław
  6893 oferty
 • Krakówmałopolskie, Kraków
  5736 ofert
 • Poznańwielkopolskie, Poznań
  5004 oferty
 • Łódźłódzkie, Łódź
  3437 ofert
Pokoje
Powierzchnia
Cena
Szukaj
Filtruj
Sortuj
Mapa

Szukasz nowe mieszkania Rumia

Znaleziono 498 ofert w 10 inwestycjach
Mapa
 • Rodziewiczówny
  od: 6 900 zł/m2

  Masko Invest

 • Formeli 17 etap II
  od: 5 900 zł/m2

  North Star Development

 • Locus

  Euro Styl S.A.

 • Osiedle Nowe Janowo
  od: 5 593 zł/m2

  Orlex Invest

 • Osiedle przy Błoniach

  Euro Styl S.A.

 • Osiedle Janowo Park

  WILLBUD Sp. z o.o. Sp. k.

 • Osiedle Królewskie

  JHM DEVELOPMENT S.A.

 • Ostoja
  od: 6 480 zł/m2

  Inpro S.A.

 • Garvena Park

  DS Development Sp. z o.o. Sp. K.

 • Novum Rumia Etap VII

  HS Dom

Zobacz wyprzedane oferty w tej lokalizacji.
Te nieruchomości znalazły już swoich właścicieli.

Rumia to niewielka miejscowość w województwie pomorskim. Wchodzi w skład tzw. Małego Trójmiasta Kaszubskiego wraz z miastami Wejherowo i Reda. Miejscowość odegrała ważną rolę w historii lotnictwa polskiego, stanowiąc punkt lotniczy od 1928 roku aż do końca II wojny światowej. Zachowały się pozostałości wielu elementów z tym związanych. Obecnie Rumia jest jednym z największych i najszybciej rozwijających się miast województwa pomorskiego. Liczne inwestycje znacznie wpływają na rozwój miejscowości, a także rynek nieruchomości, w głównej mierze nowe mieszkania. Rumia to świetny ośrodek kulturalny i sportowy, który co prawda nie może konkurować z Trójmiastem, ale jest najlepszy wśród niewielkich miejscowości. Dzięki obecności zieleni i pól uprawnych stanowi miłą odmianę od betonowych wieżowców Gdańska czy Gdyni. Przeważa tu zabudowa domków jednorodzinnych, pojawiają się także coraz to nowe inwestycje, zwłaszcza związane z turystyką. Czy opłaca się kupić mieszkanie w Rumi?

Rumia: mieszkania w nowych inwestycjach

W mieście nie ma tak dynamicznego rynku nieruchomości, jak w większych aglomeracjach, takich jak Gdańsk, Gdynia, Sopot. Niemniej rok do roku notuje się znaczny wzrost nowych inwestycji. W 2016 roku oddano do użytku 316 mieszkań w Rumi, z czego 136 o przeznaczeniu indywidualnym, a aż 160 przeznaczonych na sprzedaż lub wynajem. Rok wcześniej, w 2015, tego typu nieruchomości było ogółem 276 i wtedy przeważyły lokale na użytek własny. W 2014 roku notowano podobne dane. Widać zatem, że tendencja się zmienia i coraz częściej w ofertach deweloperów pojawiają się lokale na wynajem lub sprzedaż. W związku z tym bardziej opłaca się także inwestowanie w rynek nieruchomości, zwłaszcza w lokale znajdujące się na nowych bezczynszowych osiedlach zamkniętych, w których pełno jest udogodnień dla mieszkańców. Wpływa na niego również branża turystyczna, która bardzo mocno się rozwija w miastach takich jak Rumia. Mieszkania do wynajęcia turystom stają się popularniejsze z roku na rok. Stąd zwiększająca się liczba nieruchomości przeznaczonych do takiego użytku.

Cena mieszkania: Rumia

Wydawałoby się, że koszt zakupu nieruchomości w niewielkiej miejscowości nie powinien być wysoki. Tymczasem średnia cena mieszkania w Rumi wynosi ok. 4 500 zł/mkw. Można oczywiście znaleźć lokale w nowych inwestycjach taniej, np. za 4 100 zł.mkw. Warto jednak zauważyć, że koszty są zróżnicowane w zależności od lokalizacji oraz standardu. Na wysokie ceny zakupu mieszkania w Rumi wpływa chociażby bliskość do Morza Bałtyckiego, wysoki stopień zadowolenia z życia w tej miejscowości czy też dopłaty z programu rządowego Mieszkanie dla Młodych. Niemniej koszty te nadal są dość wysokie i plasują się na podobnym poziomie, jak w większych i bardziej rozwiniętych miastach, np. Katowicach. Zakup lokalu na własność jest zatem dość kosztowny, nawet pomimo dopłat rządowych. Niemniej cenę wynagradza bliskość do morza, świetnie rozwinięta infrastruktura miejska i wiele możliwości aktywnego spędzania czasu. Warto także śledzić rynek nieruchomości, ponieważ wzrastający popyt na mieszkania w Rumi powoduje wzrost ich kosztów.

Mieszkania do wynajęcia: Rumia

Kupując lokal w nadmorskiej miejscowości w celu jego wynajmowania, warto zwrócić uwagę na mieszkania w Rumi. To miasteczko jest jednym z najczęściej odwiedzanych przez turystów, chociażby z tego powodu, że ma dobrze rozwiniętą infrastrukturę miejską. Nie jest to typowa wioska nadmorska, w której znajduje się jeden sklep spożywczy i kilka restauracji otwartych tylko w sezonie. Dlatego też popyt na mieszkania do wynajęcia w Rumi jest większy. Potencjalny wynajmujący może skorzystać z oferty wielu sklepów, ale także instytucji kulturalnych czy sportowych, co jest poszukiwanie zwłaszcza przez osoby chcące aktywnie spędzić czas nad morzem. Warto zwrócić uwagę na to, że mieszkania do wynajęcia w Rumi mogą być wynajmowane przez cały rok, a nie tylko w sezonie. Oczywiście popyt na nie największy jest w okresie wiosenno-letnim, jednak nie brakuje amatorów morza zimą. To jeden z wielu powodów wpływających na opłacalność takiej inwestycji. Kolejnym z nich może być bezczynszowość nowych lokali, co oznacza, że do kieszeni właściciela wpada więcej pieniędzy z wynajmu, który w miejscowościach nadmorskich nie jest tani.

Rynek pracy w Rumi

Rumia należy do bardzo stabilnych i rozwijających się miast, w których dominuje branża związana z przemysłem i budownictwem. Pracuje w niej ponad 30% wszystkich pracujących, wśród których znajdują się zarówno właściciele mieszkania w Rumi, jak i osoby z okolicznych miejscowości. Kolejnymi znaczącymi sektorami są usługi (22,1% pracujących), a także rolnictwo, w którym zatrudnienie znalazło ok. 13% osób. Do największych firm związanych z przemysłem należą: Fabryka Kotłów FAKO SA, Fabryka Urządzeń Okrętowych „Rumia”, Fabryka Mebli Tapicerowanych „Meblomak”, Fabryka Nici „Amanda”, Grupa Kapitałowa „Rubo”. Większość z nich znajduje się w Janowie - najbardziej przemysłowej dzielnicy miasta. Do ważniejszych przedsiębiorstw z sektora spożywczego i handlowego można zaliczyć: Zakłady Mięsne „Kummer”, Palarnię Kawy „Darboven Poland”, centra handlowe Port Rumia oraz Galeria Rumia, restauracje sieciowe McDonald’s i KFC, Castoramę.

Komunikacja

Rumia jest dobrze skomunikowana z okolicznymi małymi miejscowościami oraz miastami Trójmiasta, zwłaszcza Gdynią. Funkcjonują tu autobusy zwykłe oraz pospieszne, które dokonują przewozów zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz miejscowości. Obecna jest również stacja kolejowa i przystanek SKM Rumia Janowo. Dzięki temu można o wiele szybciej dotrzeć do większych miast, co stanowi udogodnienie zarówno dla mieszkańców, jak i dla turystów. Przez miasto przebiega droga krajowa nr 6, która biegnie od granicy z Niemcami, aż do okolicy Pruszcza Gdańskiego. Mieszkanie w Rumi ma swoje zalety, jeśli chodzi o komunikację zagraniczną. Ok. 30 km od miasta leży lotnisko Gdańsk-Rębiechowo, z którego można polecieć do Londynu, Oslo, Sztokholmu czy Monachium. Wiele dróg jest budowanych typowo pod turystów, którzy chcą szybko dostać się nad morze. Dzięki temu właściciele mieszkania w Rumi mogą dotrzeć nad Bałtyk już w niecałe 20 minut. Usprawniona jest także komunikacja samochodowa do większych miast, jak Gdańsk czy Gdynia.

Atrakcje turystyczne

Niewątpliwie największą atrakcją Rumi jest położenie blisko Bałtyku, co wpływa na duże zainteresowanie miastem przez turystów. Turystyka stanowi jedno ze źródeł znacznych wpływów finansowych miasta i z tego powodu można w nim znaleźć wiele udogodnień dla podróżnych. Kolejną atrakcję stanowią liczne tereny zielone, gdzie można uprawiać turystykę pieszą lub rowerową. Jeśli chodzi o zabytki, w samej miejscowości nie ma ich zbyt wiele; są to: cmentarz rzymsko-katolicki przy ul. Kościelnej, ruiny kościoła Świętego Krzyża, a także ok. 200-letni dworek w stylu klasycystycznym w Parku nad Zagórską Strugą, który obecnie jest siedzibą domu kultury. W Rumi znajduje się bardzo wiele miejskich ośrodków kultury i sportu, np. Stacja Kultura, która zdobyła I miejsce w konkursie Library Interior Design Awards, w kategorii Single Space Design. Z ciekawych miejsc wartych odwiedzenia, można wymienić Kaktusiarnię przy ul. Partyzantów czy Park nad Zagórską Strugą, w którym znajduje się młyn wodny. Dzięki świetnej komunikacji można skorzystać także z atrakcji w miastach okolicznych, np. Gdańsku, Gdyni, Wejherowie czy Sopocie.

Informacje o Rumi

W Rumi dostępnych jest 509 ofert nowych mieszkań i domów znajdujących się w 11 inwestycjach deweloperskich.

Deweloperzy w Rumi mają w sprzedaży nowe mieszkania o powierzchniach od 30 do 94 m2, w tym lokale:

 • 1-pokojowe (8 mieszkań).
 • 2-pokojowe (200 mieszkań).
 • 3-pokojowe (238 mieszkań).
 • 4-pokojowe (51 mieszkań).
 • 5-pokojowe (1 mieszkanie).

Wśród inwestycji deweloperskich w Rumi dostępne są oferty sprzedaży nowych domów o powierzchni 121 m².

Najtańsze nowe mieszkanie dostępne w sprzedaży w Rumi kosztuje 199 167 zł, natomiast najtańszy nowy dom kupimy za 565 000 zł.

Twoja przeglądarka nie jest obsługiwana

Nowa odsłona RynkuPierwotnego została stworzona w oparciu o najnowsze technologie zapewniające szybsze działanie serwisu i maksymalne bezpieczeństwo. Niestety, Twoja aktualna przeglądarka nie wspiera tych technologii.

Sugerujemy pobranie najnowszej wersji jednej z poniższych wyszukiwarek: