Zmień lokalizację

Lublin

Lublin, lubelskie
  • Warszawa

    mazowieckie, Warszawa

    12999 ofert

  • Wrocław

    dolnośląskie, Wrocław

    6893 oferty

  • Kraków

    małopolskie, Kraków

    5736 ofert

  • Poznań

    wielkopolskie, Poznań

    5004 oferty

  • Łódź

    łódzkie, Łódź

    3437 ofert

Znaleźliśmy 20 deweloperów w Lublinie

Aktualnie nasi deweloperzy w Lublinie realizują 31 inwestycji

Nie znaleźliśmy (więcej) deweloperów, którzy oferują inwestycje w tej lokalizacji.

Sprawdź deweloperów, którzy zakończyli już sprzedaż w tym regionie.

Gdy chcemy kupić mieszkanie od dewelopera w Lublinie...

 

Lublin to dość stabilne miasto pod kątem cen nieruchomości. Można zauważyć ich stopniowy wzrost, jednak nie jest on tak gwałtowny, jak w większych miejscowościach, np. Warszawie czy Krakowie. Deweloperzy w Lublinie budują jednak zdecydowanie mniej. Mniejszy rynek nieruchomości ma swoje plusy oraz minusy, niewątpliwie jednak charakteryzuje się większą stabilnością w takich miejscowościach, jak Lublin. Deweloper, który zdecyduje się na budowę w tym mieście, będzie musiał zwrócić uwagę na trendy oraz nieco inne potrzeby mieszkańców. Zdecydowanie więcej tu rodzin oraz studentów niż zamożnych biznesmenów. Dlatego też w ofercie deweloperów w Lublinie przeważają mieszkania w normalnym i podwyższonym standardzie zamiast apartamentów. Z drugiej strony pojawia się coraz więcej nowych firm deweloperskich z racji obecnie trwającego boomu. Co za tym idzie, z jednej strony zwiększa się możliwość wyboru właściwego przedsiębiorstwa, z drugiej - znacznie łatwiej zostać oszukanym. Jakie środki ostrożności warto podjąć, by uniknąć jak największej ilości błędów przy transakcji z deweloperem z Lublina?

Sprawdź:

https://gethome.pl/domy/na-sprzedaz/lublin/

Deweloperzy - w Lublinie coraz ich więcej

Boom deweloperski zachęcił wiele osób do założenia własnej firmy deweloperskiej. Widać to nie tylko w dużych miastach, ale również w mniejszych. Niektóre firmy poszerzają tereny działania, np. wcześniej budowały tylko w Warszawie, obecnie również w innych miastach. Dlatego trudno znaleźć odpowiedniego dewelopera. W Lublinie w tej chwili buduje aż 29 podmiotów, a poza nimi biura ma tu jeszcze wiele innych firm. W sumie znajduje się aż ok. 65 deweloperów w Lublinie! To całkiem sporo, jak na tak niewielkie miasto.

Jak w każdej innej miejscowości, tak i tu jedne przedsiębiorstwa są bardziej znane, inne mniej. Zazwyczaj kojarzy się zwłaszcza te większe. Jednak nie każdy duży deweloper w Lublinie spełnia wymagania nabywców w zakresie jakości budownictwa, kontaktu z klientem czy chociażby metrażu i lokalizacji mieszkań. Dlatego wiele osób kieruje się do mniejszych firm, które nieraz mają zupełnie inne podejście. Ponadto można zauważyć, że częściej oferują one niestandardowe budownictwo - nie boją się eksperymentować z formą, co widać na przykładzie ich inwestycji deweloperskich. W Lublinie mocno się one wyróżniają na tle typowych osiedli mieszkaniowych.

 

Na co zwrócić uwagę przy zakupie od dewelopera w Lublinie?

Niewątpliwie istotne tu będą wszelkie opinie osób trzecich - znajomych, przyjaciół, rodziny. Ich doświadczenie z pewnością okaże się pomocne w zdecydowaniu, którzy deweloperzy z Lublina są godni uwagi. Ponadto warto znaleźć w internecie opinie o danej firmie. Oczywiście nie wszystkim warto wierzyć. Jednak jeśli nabywca znajdzie np. artykuły na temat sporu mieszkańców i danego dewelopera, którego wina jest ewidentna, można go wykreślić z listy firm, od których warto kupić mieszkanie. Spory te mogą dotyczyć opóźnień w budowie, braku napraw czy nawet oszustw.

Warto sprawdzić, czy umowa otrzymana od dewelopera jest zgodna z prawem, tzn. czy nie ma w niej klauzul niedozwolonych wg prawa. Jak to zrobić? Wystarczy udać się z dokumentem do notariusza lub prawnika. Ponadto istotne jest również prześledzenie dotychczasowej działalności firmy. Być może okaże się wtedy, że niektórzy deweloperzy z Lublina co innego obiecywali w projekcie i prospektach, a co innego zbudowali. Warto na własne oczy zobaczyć poprzednie inwestycje i przekonać się, czy zostały starannie wykonane zgodnie z założeniami, czy wręcz przeciwnie.

 

Najpierw zapłać?

Nieraz też zdarzyło się, że np. inwestycja powstała w połowie, a następnie deweloper z Lublina zbankrutował. Niestety takiej sytuacji nie zawsze da się uniknąć, jednak można podjąć wiele środków ostrożności, które zmniejszą ryzyko. Ponieważ w dzisiejszych czasach często nie da się kupić gotowego mieszkania na rynku pierwotnym, zwiększa się prawdopodobieństwo oszustwa czy problemów. Nabywając mieszkanie w dopiero planowanej inwestycji deweloperskiej w Lublinie, kupiec nie ma pewności, czy rzeczywiście zostanie ona ukończona, czy nie będzie opóźnień itd. Dlatego tak istotna jest wiarygodność firmy. Można ją sprawdzić nie tylko w internecie, ale również w bezpośrednim kontakcie z przedstawicielami - sprzedawcami czy biurami sprzedaży. Z pewnością niepokojące wydaje się żądanie całej lub połowy sumy wartości mieszkania jeszcze przed podpisaniem umowy, czy przed rozpoczęciem budowy. Obecnie niezwykle rzadkim zjawiskiem jest budowa z funduszy zebranych od nabywców. Jeśli już, odbywa się to w systemie 10:90, czyli na początku kupiec płaci 10% wartości nieruchomości, a dopiero po jej odbiorze resztę. Deweloperzy z Lublina muszą wtedy wykorzystać środki własne do budowy lub skorzystać z kredytu w banku.

O wiele bezpieczniejszym rozwiązaniem wydaje się złożenie depozytu w banku. Bank jako instytucja o dużym zaufaniu społecznym bardzo wnikliwie sprawdza każdego dewelopera. W Lublinie niemal każdy z banków oferuje także kredyt hipoteczny. Jeśli nabywca zdecyduje się powierzyć tej instytucji rozliczanie się z deweloperem, może się miło zaskoczyć. Banki wypłacają bowiem określoną sumę ze specjalnego konta depozytowego dopiero po ukończeniu budowy danego etapu. Zatem opóźniając budowę, firma deweloperska otrzyma pieniądze również z opóźnieniem.

 

Prospekt - obowiązkowy!

Do każdej umowy deweloperzy z Lublina muszą dołączyć prospekt. Znajduje się w nim ogrom informacji dotyczących nie tylko nabywanego mieszkania, ale również całej inwestycji. Przede wszystkim warto sprawdzić, czy w prospekcie zgadzają się dane, np. adres. Można nawet pojechać w miejsce planowanej inwestycji deweloperskiej w Lublinie i sprawdzić, czy w okolicy znajdują się dobrej jakości drogi i czy firma deweloperska zapewnia po swojej stronie wykonanie dojazdu do nich. Może się bowiem okazać, że wokół widnieją same gruntowe dróżki, którymi dojazd będzie koszmarny. Deweloper nie podejmie się ich wyasfaltowania, a miasto ma to w planach dopiero za 15 lat. Nabywca jednak nie dowie się o tym, jeśli nie wypyta o to. Warto pamiętać, że wiele firm unika pisania negatywnych rzeczy związanych z inwestycją w Lublinie. Deweloper woli skupić się na podkreślaniu udogodnień, jakie zapewnia.

Jeśli deweloperzy z Lublina nie umieścili czegoś w prospekcie, warto o to zapytać. Z kolei niejasne określenia trzeba natychmiast wyjaśniać. Może się bowiem okazać, że kupiec inaczej zrozumiał intencję dewelopera. Prospekt powinien stanowić także wyznacznik dla nabywcy - jak będzie wyglądała inwestycja deweloperska w Lublinie, ale także jaki metraż ma zakupione mieszkanie, ile pomieszczeń wchodzi w jego skład, gdzie zostaną rozmieszczone okna itd. Dlatego tak istotne jest, aby wymagać porządnego prospektu.

 

Chcesz kupić mieszkanie w Lublinie? Zapoznaj się z naszymi ofertami!

Nagrody i wyróżnienia

nagroda forbes 2022
nagroda forbes 2021
nagroda digital excellence awards 2022
nagroda laur klienta 2023
nagroda dobry pracodawca 2023
nagroda gazele biznesu 2023
Twoja przeglądarka nie jest obsługiwana

Nowa odsłona RynkuPierwotnego została stworzona w oparciu o najnowsze technologie zapewniające szybsze działanie serwisu i maksymalne bezpieczeństwo. Niestety, Twoja aktualna przeglądarka nie wspiera tych technologii.

Sugerujemy pobranie najnowszej wersji jednej z poniższych wyszukiwarek: