+0 km

  • Warszawa

    mazowieckie, Warszawa

    12999 ofert

  • Wrocław

    dolnośląskie, Wrocław

    6893 oferty

  • Kraków

    małopolskie, Kraków

    5736 ofert

  • Poznań

    wielkopolskie, Poznań

    5004 oferty

  • Łódź

    łódzkie, Łódź

    3437 ofert

Dodaj lokalizację

filtruj

sortuj

alerty

Mapa

Nie znaleziono ofert spełniających wybrane kryteria

Jeśli chcesz wyczyścić wyniki wyszukiwania, ponownie przejdź do wyszukiwarki ofert.

Zobacz wyprzedane oferty w tej lokalizacji.

Te nieruchomości znalazły już swoich właścicieli.

  • Osiedle Diamentowe
    Oferta archiwalna
    Osiedle Diamentowe to wymarzone miejsce do życia. Starannie wykreowana i spójna urbanistycznie przestrzeń do życia z wieloma udogodnieniami dla mieszkańców stanowi miejsce, w którym żyje się komfortowo. Architektura Osiedla Diamentowego oparta jest na prostych formach i funkcjonalnych rozwiązaniach. Jasna elewacja kontrastuje z ciemnymi wykroczeniami loggi i balkonów, co tworzy modernistyczną

    Osiedle Diamentowe

    od 4 304 /m2
    ul. Berylowa , Konin(3.3 km od centrum)
    JHM DEVELOPMENT S.A.
  • Villa Park Konin
    Oferta archiwalna
    Villa Park Konin to miejsce dla Ciebie! Mieszkania są gotowe do odbioru. Nowoczesny i kameralny apartamentowiec w samym centrum Konina, będący propozycją dla osób poszukujących komfortu i wyszukanego designu w jednym. Innowacyjny projekt, odwołujący się do nurtu modernizmu, to cztery klasyczne budynki, zespolone w funkcjonalną formę. Od strony Parku Miejskiego im. Chopina bryła wzbogacona

    Villa Park Konin

    od 4 400 /m2
    ul. Kościuszki , Konin(1.5 km od centrum)
    Konimpex-Invest

Przyspiesz swoje poszukiwania

W 3 krokach skonfiguruj swoje idealne mieszkanie, a nasz system rekomendacji dobierze konkretne nieruchomości, idealnie dostosowane do Twoich potrzeb.

Skonfiguruj mieszkanie

Konin to miasto o powierzchni ok. 82,2 km2. Stanowi podłużne pasmo w województwie wielkopolskim. Zamieszkałe jest obecnie przez ok. 75 tys. mieszkańców. Słynie z obecności kilku kopalń węgla brunatnego oraz ogromnej elektrociepłowni. W powyższych fabrykach pracuje spora część mieszkańców miasta. Dzięki przemysłowi miasto mogło się rozwinąć zwłaszcza po II wojnie światowej. Jego zaludnienie gwałtownie wtedy wzrosło, przybywali tu bowiem robotnicy z rodzinami z całego kraju. Obecnie mówi się coraz głośniej o zamknięciu kopalń i skierowaniu Konina na nieco inne tory. Kilka lat temu odkryto tu najcieplejsze w Polsce złoża wód geotermalnych osiągających nawet 100 st. Celsjusza. Planuje się wykorzystać właśnie te atuty w rozwoju miasta. Władze mają również wiele innych pomysłów na przyciągnięcie ludzi do miasta. Przede wszystkim powstają tu bardzo tanie mieszkania. Konin rozbudowuje się i remontuje, a także zaprasza szeroką ofertą kulturalną. Popularne stają się plaże nad jeziorami, których pełno w mieście i wokół niego. A przede wszystkim Konin przyciąga małych i średnich przedsiębiorców.

Żegnajcie duże fabryki

Małe miasteczko, którego spora część rynku pracy opiera się na kopalniach węgla brunatnego. Przemysł jest największym sektorem w tym mieście. Zaraz po nim najwięcej ludzi zatrudnia miasto w urzędach i jednostkach pomocniczych. Taka sytuacja wkrótce ma się zmienić ze względu na coraz mniejsze złoża węgla. Jednocześnie Konin zamierza wdrożyć w życie wiele pomysłów na miasto bez wielkich fabryk. Świadczą o tym liczne programy dla małych i średnich przedsiębiorców, plany związane z odkryciem wód geotermalnych oraz jeziorami, kulturą i sztuką. Dzięki temu miasto jest coraz bardziej przygotowane na pożegnanie kopalń, które już ponad pół wieku dyktują tempo życia.

Z jednej strony zlikwidowanie ciężkiego przemysłu pozwoli Koninowi rozwinąć się na innych płaszczyznach, z drugiej - czy wszyscy zwolnieni z kopalń rzeczywiście znajdą tu nową pracę? Miasto ma jedną z najwyższych stóp bezrobotnych w regionie, dlatego większość młodych stąd wyjeżdża. Władze starają się zatrzymać mieszkańców chociażby ofertami tanich mieszkań na sprzedaż. Konin jednak stopniowo się wyludnia. Stąd powstało sporo pomysłów na zachęcenie do zostania lub powrotu. Ich realizacja potrwa jednak kilka lat. Planów jest wiele, jednak czy wszystkie uda się zrealizować?

Ładne mieszkania w Koninie?

Spora część miasta ugina się od bloków z wielkiej płyty, z których najstarsze pochodzą z lat 50-tych. Pozostałe rejony okupowane są przez stare kamienice. Te ostatnie często znajdują się w rękach prywatnych i choć już się sypią, grożąc zawaleniem, właściciele ich nie remontują. Ostatnia, najmłodsza grupa zabudowy, to nowe mieszkania na sprzedaż. Konin nie posiada wielu nowoczesnych inwestycji, stąd każda pojawiająca się w tym mieście stanowi małą sensację. Okraszona jest słowami “kto tu będzie mieszkał? Na pewno nie Ci z kopalni”. Przypuszczenia mogą okazać się błędne, bo pomimo dobrego standardu lokale te wcale drogie nie są. Czym się charakteryzują?

Spory kontrast między starą i nowoczesną zabudową wynika z kilku rzeczy. Przede wszystkim ta druga jest często kameralna, monitorowana i przestrzenna. Nie są to ciasno wciśnięte obok siebie kamienice, ale nisko kondygnacyjne bloki zapewniające sporo prywatności. To również nie ogromne molochy z nawet kilkuset mieszkaniami, jakie budowano w czasach PRL-u. Konin nowoczesny charakteryzuje się bardzo niewielkimi osiedlami, w których mieszka zdecydowanie mniejsza ilość osób niż na starych blokowiskach. Wysoka jakość budownictwa mieszkania na sprzedaż w Koninie zapewnia lepszą izolację i dość niskie rachunki za ogrzewanie. Sąsiedzi mają problem z zaglądaniem sobie do okien przez spore odległości między blokami, a ponadto szerokie balkony, tarasy i ogródki mogą posłużyć do czegoś więcej niż suszenie prania. Dla wielu osób najważniejsza pozostaje jednak cena.

Ile kosztują mieszkania na sprzedaż w Koninie?

Nieruchomości w tym małym mieście nie kosztują wiele, ale jednocześnie ich ceny są bardzo różne. Na rynku wtórnym można się spotkać z zaniedbanymi lokalami do remontu za niewielkie pieniądze. Czasem jednak koszt odnowienia znacznie przekracza wartość takiej nieruchomości. W sprzedaży są też lokale w dobrym standardzie, jednak ich cena zbliża się do ceny nowego mieszkania. Na sprzedaż w Koninie wystawiane są również nieruchomości z rynku pierwotnego. Nie jest ich wiele, a dodatkowo wysoki standard powoduje, że szybko znikają z rynku. Popyt na nie rośnie, odkąd w mieście coraz głośniej mówi się o zamknięciu kopalni. Średnia cena mieszkania na sprzedaż w Koninie wynosi ok. 3 200 zł/mkw. dla rynku wtórnego i pierwotnego. Jednak wartość ta nie do końca odnosi się do rzeczywistości, ponieważ przedział cen jest bardzo duży. Nowe M można kupić od ok. 4 000 do nawet 5 000 zł/mkw. Może wydawać się to dużo, ale warto zwrócić uwagę na brak konieczności remontu i wiele udogodnień.

Mieszkańcy mają zapewnione miejsca parkingowe. Ponadto na terenie osiedli często znajdują się place zabaw dostępne tylko dla mieszkańców. Całość jest ogrodzona, monitorowana i administrowana przez prywatną firmę, a nie publiczną spółdzielnię. Wokół mieszkań na sprzedaż w Koninie znajduje się wiele zieleni, a dodatkowo dziedzińce czy miejsca do wypoczynku. Oprócz tego warto zwrócić uwagę na samo otoczenie osiedla. Zazwyczaj to tereny obfitujące w zieleń, ciszę i spokój.

Mieszkania do wynajęcia w Koninie

Mimo odpływu ludności, w mieście nadal poszukiwane są nieruchomości na wynajem. Głównymi odbiorcami są przede wszystkim osoby młode i pracujące, które przyjechały spod pobliskich wsi. Mieszkania do wynajęcia w Koninie można znaleźć głównie w blokach z PRL-u lub kamienicach. Jednak nie wszystkim odpowiada taka lokalizacja. Pomimo wyższej ceny, coraz więcej osób stawia na nowe budownictwo, zwłaszcza osiedla zamknięte i monitorowane. Ile kosztują takie mieszkania do wynajęcia w Koninie? Średnio od 1 300 do 2 000 zł/mies. w zależności od standardu, metrażu czy lokalizacji, a także popytu. Patrząc na koszt wynajmu w starszej zabudowie, wydaje się to całkiem dużo. Z drugiej strony często w tej cenie znajduje się miejsce parkingowe czy chociażby opieka prywatnej firmy administracyjnej nad osiedlem.

Konin - między Poznaniem a Łodzią

Bardzo często na pytanie o lokalizację Konina ludzie odpowiadają “pod Licheniem”. To rzeczywiście prawda. Pomimo większej powierzchni i ilości ludności, a także dobrej oferty turystycznej, to słynne Sanktuarium Maryjne przyciąga więcej osób. Koninowi trudno z nim konkurować, ponieważ nie posiada jednego konkretnego obiektu, wokół którego mógłby zbudować swoją popularność. Niemniej łatwo do niego dojechać. Znajduje się między Poznaniem a Łodzią. Przez aglomerację przebiegają 3 drogi krajowe: nr 25, nr 72, nr 92, a niedaleko również autostrada A2. Dojazd ułatwiają liczne drogi wojewódzkie i lokalne. Do Poznania można dojechać w ok. godzinę, do Łodzi w półtorej. Oprócz tego samochodem łatwo dostać się do najważniejszych aglomeracji w Polsce.

Komunikacja publiczna składa się z autobusów prywatnych i publicznych przewoźników, a także kolei. W samym mieście działa ok. 20 linii autobusowych, które ułatwiają mieszkańcom przemieszczanie się po Koninie. Ponadto liczne PKS-y i prywatne przedsiębiorstwa zapewniają połączenie Konina z okolicznymi i odległymi miejscowościami. Co ciekawe, dzięki obecności Warty i Kanału Ślesińskiego można również poruszać się drogami wodnymi.

Miasto jezior

W granicach Konina jest ich aż 4: Zatorze, Czarna Woda, Gosławskie i Pątnowskie, z których dwa ostatnie są bardzo duże. Oprócz nich istnieje tu wiele innych zbiorników wodnych, w tym rybackich. Wokół miasta znajdują się kolejne jeziora. Największą popularnością cieszy się Jezioro Turkusowe o takim właśnie kolorze. Nie można się w nim kąpać, ponieważ stanowi miejsce gromadzenia odpadów z kopalni, które w wyniku reakcji nadają mu niespotykany w Polsce kolor Lazurowego Wybrzeża. Przy jeziorach miejskich natomiast można się relaksować na plaży, uprawiać sporty wodne, pływać itd. Konin słynie również z dużej ilości obiektów i klubów sportowych. Wśród tych pierwszych najważniejsze są: Stadion Miejski im. Złotej Jedenastki Kazimierza Górskiego, Stadion KS „Górnik” Konin, Hala Sportowa MOSiR, Basen MOSiR, Miejski Obiekt Sportu i Rekreacji, Hala „Rondo”.

Kulturalnie Konin wyróżnia się przede wszystkim stałymi imprezami, a przede wszystkim Międzynarodowym Dziecięcym Festiwalem Piosenki i Tańca. Liczne ośrodki kultury, biblioteki, kina i galerie zapewniają bogatą ofertę, w tym warsztaty, wystawy czy pokazy. W Koninie znajdują się też placówki edukacyjne, w tym oddział zamiejscowy Politechniki Poznańskiej. Pod względem typowej infrastruktury miejskiej niczego tu nie brakuje. Duża ilość lokali handlowych i usługowych, placówek medycznych i innych zaspokaja wszystkie potrzeby mieszkańców.

Nagrody i wyróżnienia

nagroda forbes 2022
nagroda forbes 2021
nagroda digital excellence awards 2022
nagroda laur klienta 2023
nagroda dobry pracodawca 2023
nagroda gazele biznesu 2023
Twoja przeglądarka nie jest obsługiwana

Nowa odsłona RynkuPierwotnego została stworzona w oparciu o najnowsze technologie zapewniające szybsze działanie serwisu i maksymalne bezpieczeństwo. Niestety, Twoja aktualna przeglądarka nie wspiera tych technologii.

Sugerujemy pobranie najnowszej wersji jednej z poniższych wyszukiwarek: