Wybierz

Warszawa

Apartamenty inwestycyjne w Warszawie

- 1269 ofert w 23 inwestycjach

Zainwestuj w Warszawie! W stolicy Polski na wynajmie możesz zarabiać praktycznie cały rok. Dzięki bogatej ofercie łatwo wybierzesz odpowiednią dla Ciebie inwestycję. Do wyboru masz apartamenty inwestycyjne, condohotele i aparthotele. Chcesz wiedzieć więcej? Skontaktuj się z nami!

Apartamenty inwestycyjne w Warszawie zyskały w ostatnich latach niemałą popularność. Wynika z tego, że najemcy krótkoterminowi poszukują tego typu lokali zamiast zwykłych hoteli czy hosteli. Wielu z nich korzysta również z aparthoteli, których standard i cena są bardzo podobne do apartamentów inwestycyjnych. Dzięki coraz bardziej rozbudowanej ofercie oraz większemu popytowi pojawia się realna szansa na większy zwrot z inwestycji. Deweloperzy i pośrednicy obiecują nawet 10%. A ile realnie jest w stanie zarobić inwestor? Zazwyczaj od 5% do 7% wartości nieruchomości w ciągu roku. Wartość zwrotu z inwestycji zależy przede wszystkim od lokalizacji i standardu, ale również np. widoczności oferty w internecie i konkurencyjnej ceny za noc. Widać to zwłaszcza w Warszawie, gdzie konkurencja jest dość wysoka. Co jeszcze warto wiedzieć na temat inwestowania w aparthotele w Warszawie?

Apartamenty inwestycyjne w Warszawie - luksus i wygoda

Dlaczego w ostatnim czasie tak popularne stało się wynajmowanie apartamentów inwestycyjnych w Warszawie? To proste - ze względu na rosnące potrzeby najemców, którym zależy już nie na tym, żeby się gdzieś przespać, ale na przyjemnym pobycie. A ten zapewniają wszelkie wygody oferowane przez apartamenty wykończone w wysokim standardzie. Do tego cechą tychże jest większe bezpieczeństwo, jak również prywatność. Zaspokojenie potrzeb najemców okazuje się bardzo opłacalne dla wynajemców apartamentów inwestycyjnych. W Warszawie ceny za noc w takiej nieruchomości sięgają nieraz kilkuset złotych - nawet ok. 800 za dobę. Oczywiście w tej cenie trzeba zapewnić najemcom sporo udogodnień.

Zatem, aby osiągnąć spory zysk, trzeba najpierw zainwestować w apartament inwestycyjny. W Warszawie do rozwiązań luksusowych, wychodzących ponad standardowe meble z Ikei, należą zwłaszcza powierzchnia i oryginalne wykończenie. Apartamenty zaczynają się od ok. 100 mkw. - jeśli nieruchomość jest mniejsza, mowa o mieszkaniach luksusowych. W Polsce nazwa ta używana jest powszechnie, często nie mając nic wspólnego z prawdziwymi lokalami tego typu. Warto w projekt zaangażować sprawdzone biuro aranżacji wnętrz. Rynek warszawski nie nasycił się jeszcze ekskluzywnymi ofertami - są one poszukiwane coraz częściej, podczas gdy na rynku nie ma ich wiele. To z jednej strony zapewnia wynajemcy bezpieczeństwo związane ze stałym napływem najemców, z drugiej - musi on rzeczywiście zainwestować w ofertę luksusową porównywalną z tą w zachodniej Europie.

Aparthotele w Warszawie - co to jest?

Innym rozwiązaniem inwestycyjnym godnym rozważenia są aparthotele. W Warszawie nie jest to taka nowość, jak apartamenty inwestycyjne, bowiem tego typu lokale oferuje się już od wielu lat. Różnica polega na tym, że dopiero teraz rynek nieruchomości tak się rozwinął, że inwestowanie w nie stało się bardzo popularne. Można powiedzieć również, że ludzi po prostu stać na takie inwestycje. Aparthotele łączą w sobie zalety hoteli oraz apartamentów inwestycyjnych. Jeden właściciel może dysponować kilkoma apartamentami znajdującymi się w jednym kompleksie czy budynku. Możliwe jest również, aby każda z nieruchomości miała innego właściciela. W obydwu przypadkach całością zarządza zazwyczaj odpowiedni operator, który jest odpowiedzialny za reklamę, opiekę nad najemcami, naprawy czy sprzątanie.

Aparthotele to apartamenty wakacyjne, które wzbogacone są o obsługę typowo hotelową. W kompleksie można znaleźć również część infrastruktury hotelowej, jak baseny, recepcja czy bar. Gościom oferowane są śniadania czy usługi prasowania. W aparthotelach metraże nie są tak duże, jak w przypadku apartamentów inwestycyjnych. W wielu przypadkach posiadają również niewielką kuchnię zamiast tej pełnowymiarowej. Niemniej poziom luksusu jest podobny - trzeba zapewnić gościom przede wszystkim świetne wrażenia z pobytu, bo tego właśnie oczekują. W wielu artykułach można znaleźć wzmianki o tym, że coraz istotniejsze stało się doświadczanie podróży i miejsc, w których się śpi. I to właśnie ludzie, którzy stosują tę zasadę, są w stanie wydać więcej pieniędzy na luksusowe noclegi.

Ile trzeba zainwestować w apartament inwestycyjny w Warszawie?

Na początek oczywiście bardzo dużo. Wszystko zależy, czy inwestor decyduje się samodzielnie zakupić kilka lokali i je wynajmować, czy szuka nieruchomości w kompleksie zarządzanym przez osobę trzecią. W tym pierwszym przypadku mowa o kilku tysiącach za mkw. (zazwyczaj od 4 500 zł do 9 000 zł), z tym, że takie lokale trzeba będzie jeszcze urządzić. Jeśli inwestor zdecyduje się na zakup apartamentu inwestycyjnego w drugiej z wyżej wymienionych opcji, będzie musiał zapłacić od 10 000 zł/mkw. wzwyż. Przekłada się na to bowiem zakup już w pełni wyposażonego apartamentu. Można zdecydować się również na aparthotel w Warszawie. W tym przypadku ceny są bardzo różne i zależą od standardu oraz wyposażenia całego kompleksu. W cenę wliczony jest bowiem nie tylko zakup lokalu, ale również udział w częściach wspólnych, jak basen czy recepcja. Kwoty zaczynają się od ok. 10 000 zł/mkw. a kończą nieraz na 25 000 zł/mkw. Warto zaznaczyć, że dotyczą one metrażu niewielkiego, zazwyczaj ok. 40-60 mkw., ciężko więc nazwać je apartamentami z prawdziwego zdarzenia.

Lepszy aparthotel czy apartament inwestycyjny w Warszawie?

Tak naprawdę trudno odpowiedzieć na to pytanie. Wiele zależy od tego, ile czasu inwestor chce poświęcić swojej inwestycji - czy woli samodzielnie szukać najemców do lokalu i opiekować się zarówno gośćmi, jak i nieruchomością, czy nie. Jedną z największych zalet aparthoteli jest to, że właściciel niemal nic nie musi robić, ponieważ to zarządca wszystkim się zajmuje.

Z drugiej strony zawsze może zatrudnić operatora, z którym będzie dzielił zysk z wynajmu apartamentu inwestycyjnego. W Warszawie staje się to coraz popularniejsze, zwłaszcza wśród osób, które inwestują w kilka nieruchomości. To świetny sposób dla ludzi, którzy traktują wynajem jako jedyne źródło swojego przychodu. Aparthotele są polecane bardziej tym, którzy chcą sobie “dorobić” do stałej pensji. Co interesujące, każdy z właścicieli, czy to apartamentu, czy aparthotelu, może w nim zamieszkać po wygaśnięciu wszystkich umów zobowiązujących go do odpłatnego udostępniania nieruchomości. To duża zaleta, ponieważ nie każdy chce wynajmować całe życie. Takie nieruchomości można zawsze odsprzedać z zyskiem - biorąc pod uwagę obecną koniunkturę.

Co jeszcze warto wiedzieć o apartamentach inwestycyjnych?

Decydując się na inwestycję w nieruchomości, trzeba wziąć pod uwagę, że to nie lokata. Inwestor musi być zatem zdecydowany na ten typ zarabiania pieniędzy, ponieważ procesy zakupowo-sprzedażowe trwają bardzo długo. Nie da się z dnia na dzień zrezygnować z takich inwestycji i otrzymać natychmiast z powrotem zainwestowanych pieniędzy. Inną rzeczą, na którą trzeba zwrócić uwagę, jest odpowiednia umowa z operatorem - kto za co odpowiada, jak będą rozwiązane kwestie finansowe itd. Warto w tym względzie konsultować się z prawnikami. Często potrzebna jest również stała kontrola stanu apartamentu czy aparthotelu, również pod kątem dokonywanych rezerwacji. Wybierając nieruchomość, trzeba wziąć pod uwagę, że nie zawsze może ona okazać się tak zyskowna, jak oczekuje tego inwestor. W tym względzie warto zrobić wcześniej badania rynku, a także postarać się wybrać atrakcyjną lokalizację.