Osiedle Franciszkańskie - etap 5

Mieszkania na sprzedaż oferowane bezpośrednio przez TDJ Estate Sp. z o.o.

Katowice, Zespół Dzielnic Zachodnich, ul. Kijowska
Ceny od: 5 800 zł/m2
Osiedle Franciszkańskie - etap 5

7 zdjęć

Osiedle Franciszkańskie - etap 5
Osiedle Franciszkańskie - etap 5
Osiedle Franciszkańskie - etap 5
Osiedle Franciszkańskie - etap 5

Dostępne mieszkania

Aktualnie w inwestycji Osiedle Franciszkańskie - etap 5 dostępne są 43 oferty

 • Lista
 • Rzuty

Opis Inwestycji

W ramach V etapu Osiedla Franciszkańskiego powstanie dziesięć nowych jednosegmentowych budynków. Zaprojektowano w nich łącznie 450 lokali mieszkalnych. Obecnie w trakcie sprzedaży jest pierwsza faza projektu - 5 budynków. Metraże nieruchomości oferowanych w ramach tej fazy inwestycji wahają się od 26,44 mkw. do 105,76 mkw. Wśród nich dostępne są lokale z przestronnym ogródkiem, balkonem lub tarasem. Dbając o komfort i wygodę naszych mieszkańców budynki zostaną wyposażone w nowoczesne windy, wózkownie i komórki lokatorskie. Do dyspozycji lokatorów zostanie oddany parking na kondygnacji -1 każdego z budynków jak również ogólnodostępna strefa parkingowa. Dodatkową atrakcją dla mieszkańców będzie mini park, który powstanie w obrębie etapu V inwestycji. Sprawdzeni wykonawcy, wysokiej klasy materiały oraz przyjazny standard klienta gwarantują bezpieczeństwo inwestycji i pełną satysfakcję zakupu.

Inwestycja Osiedle Franciszkańskie - etap 5 znajduje się w Zespole Dzielnic Zachodnich, ul. Kijowska (5.6 km od centrum Katowic), została zrealizowana przez dewelopera TDJ Estate Sp. z o.o..

Inwestycja Osiedle Franciszkańskie - etap 5 została wybudowana i oddana do użytkowania w 3 kw. 2020 roku.(pierwsze 9 budynków) budowa budynku nr 9 rozpoczęła się we wrześniu 2020r.

Cały projekt składa się z 450 nowych mieszkań. Budynki posiadają od 1 do 6 kondygnacji naziemnych wraz z parterem oraz 1 kondygnację podziemną.

Aktualnie w inwestycji Osiedle Franciszkańskie - etap 5 pozostało na sprzedaż 48 mieszkań o powierzchniach od 61 do 106 metrów kwadratowych w cenie od 5 900 zł za metr kwadratowy.

Inwestycja Osiedle Franciszkańskie - etap 5 znajduje się w Zespole Dzielnic Zachodnich, ul. Kijowska (5.6 km od centrum Katowic), została zrealizowana przez dewelopera TDJ Estate Sp. z o.o..

Inwestycja Osiedle Franciszkańskie - etap 5 została wybudowana i oddana do użytkowania w 3 kw. 2020 roku.

Cały projekt składa się z 450 nowych mieszkań. Budynki posiadają od 1 do 6 kondygnacji naziemnych wraz z parterem oraz 1 kondygnację podziemną.

Aktualnie w inwestycji Osiedle Franciszkańskie - etap 5 pozostały na sprzedaż 43 mieszkania o powierzchniach od 57 do 106 metrów kwadratowych w cenie od 5 800 zł za metr kwadratowy.

Dostępne są lokale:

 • 2-pokojowe o powierzchni od 57 do 58 m2 (2 mieszkania)
 • 3-pokojowe o powierzchni od 61 do 81 m2 w cenie od 395 135 zł (24 mieszkania)
 • 4-pokojowe o powierzchni od 77 do 106 m2 w cenie od 480 004 zł (17 mieszkań)

Dla przyszłych mieszkańców deweloper TDJ Estate Sp. z o.o. przewidział również:

 • miejsca postojowe naziemne
 • miejsca postojowe podziemne

W inwestycji znajdują się komórki lokatorskie.

Szczegóły inwestycji

Realizacja inwestycji:
rozpoczęcie budowy w 3 kw. 2018 roku, inwestycja została oddana do użytkowania w 3 kw. 2020 roku.
Liczba budynków
cała inwestycja składa się z 10 budynków wielorodzinnych.
Liczba kondygnacji:
budynki posiadają od 1 do 6 kondygnacji naziemnych wraz z parterem oraz 1 kondygnację podziemną.
Liczba mieszkań
cała inwestycja składa się z 450 lokali mieszkalnych.
Wysokość pomieszczeń:
w zależności od kondygnacji od 260 do 280 cm wysokości.
Standard wykończenia:
standard deweloperski
Rodzaj własności:
odrębna własność z własnością gruntu.
Powierzchnie dodatkowe:
balkon.
Komórki lokatorskie:
posiada
Miejsca postojowe:
w inwestycji przewidziano:
 • miejsca postojowe naziemne.
 • miejsca postojowe podziemne.
Udogodnienia:
informacja u dewelopera.
Przyroda:
informacja u dewelopera.

Aktualna oferta

Dostępne mieszkania:
aktualnie dostępne są 43 mieszkania .
Powierzchnie mieszkań:
od 57 do 106 m².
Liczba pokoi:
dostępne są mieszkania 2, 3, 4-pokojowe.
Ceny mieszkań:
 • kształtują się w zakresie od 395 135 do 708 592 zł.
 • koszt metra kwadratowego wynosi od 5 800 do 6 700 zł.
Opis płatności:
informacja u dewelopera.
Warunki rezerwacji:
informacja u dewelopera.
Zabezpieczenie środków klienta:
otwarty mieszkaniowy rachunek powierniczy.
Wysokość czynszu:
informacja u dewelopera.

Lokalizacja inwestycji

Osiedle Franciszkańskie powstaje przy ul. Kijowskiej w katowickiej Ligocie, w odległości ok. 7 kilometrów od ścisłego centrum miasta. Dzielnica ta jest pełna zieleni i od dekad uchodzi za lokalizację idealną do wypoczynku i rekreacji. To miejsce tradycyjnie dobre do życia. W zasięgu zaledwie kilkuset metrów od osiedla dostępna jest pełna infrastruktura miejska, m.in. przedszkola, szkoły, placówki medyczne, sklepy, restauracje, przystanki komunikacji miejskiej. Dotarcie do każdego z tych punktów zajmuje zaledwie kilka minut pieszo lub rowerem.

Katowice to miasto w województwie Śląskim o powierzchni 164 km kw i liczbie mieszkańców 320 tys. Zabudowa miasta to głównie powojenne bloki i typowe dla Śląska zabytkowe kamienice. Katowice dzielą się na dzielnice, pogrupowane w zespoły dzielnic: północny, śródmiejski, południowy, wschodni i zachodni. Miasto jest wojewódzkim centrum medycznym, z 18-toma szpitalami, w tym Centralnym Szpitalem Klinicznym im. Kornela Gibińskiego, Szpitalem Klinicznym im. Andrzeja Mieleckiego, Uniwersyteckim Centrum Okulistyki i Onkologii, Szpitalem Klinicznym nr 6 czy Górnośląskim Centrum Zdrowia Dziecka. Działają tu też liczne uniwersytety, takie jak Akademia Wychowania Fizycznego im. Jerzego Kukuczki, Akademia Sztuk Pięknych czy wydziały Politechniki Śląskiej.

Komunikacja

W Katowicach działa stacja kolejowa Katowice Główne (jedna z największych w Polsce), na której zatrzymują się wszystkie pociągi dalekobieżne, a także kilka mniejszych stacji kolejowych. Lotnisko Katowice-Pyrzowice znajduje się w odległości ok. 10 km od granic dzielnicy. Przez miasto biegnie autostrada A4, trasa E20, która zaczyna się we Francji, trasa E462 Polska-Czechy i trasa E75 kończąca bieg w Grecji. Po mieście kursują tramwaje i autobusy.

Przyszli mieszkańcy inwestycji Osiedle Franciszkańskie - etap 5 mogą korzystać z rozbudowanej sieci połączeń komunikacyjnych. W odległości 170 metrów od inwestycji Osiedle Franciszkańskie - etap 5 znajduje się najbliższy punkt komunikacyjny - Kokociniec Płochy [nż].

Edukacja

Mieszkańcy mogą korzystać z bogatej oferty edukacyjnej. W najbliższej okolicy inwestycji Osiedle Franciszkańskie - etap 5 znajdują się się 2 placówki edukacyjne. Najbliżej położone to: Miejskie Przedszkole nr 99 w Katowicach w odległości 320 m, Szkoła Podstawowa nr 67 z Oddziałami Integracyjnymi im. Komisji Edukacji Narodowej w odległości 390 m.

Sklepy i usługi

Na infrastrukturę handlowo-usługową inwestycji Osiedle Franciszkańskie - etap 5 składa się wiele punktów. Nieopodal, w odległości 80 m znajduje się Biedronka, w odległości 310 m znajduje się Spożywczy.

Sport

Bliskość terenów rekreacyjnych oraz obiektów sportowych to mocna strona tej lokalizacji. W najbliższej okolicy inwestycji Osiedle Franciszkańskie - etap 5 w odległości 90 m znajduje się Boisko, w odległości 350 m znajduje się Boisko, w odległości 450 m znajduje się Boisko.

Data publikacji: 22.11.2018
Data aktualizacji: 19.03.2021
TDJ Estate Sp. z o.o. logo

TDJ Estate Sp. z o.o.

Strona internetowa inwestycji

Adres biura sprzedaży:

ul. Kijowska 44 Katowice

Artykuły powiązane:

Twoja przeglądarka nie jest obsługiwana

Nowa odsłona RynkuPierwotnego została stworzona w oparciu o najnowsze technologie zapewniające szybsze działanie serwisu i maksymalne bezpieczeństwo. Niestety, Twoja aktualna przeglądarka nie wspiera tych technologii.

Sugerujemy pobranie najnowszej wersji jednej z poniższych wyszukiwarek: