Nowa Sienna

Oferta archiwalna

Mieszkania na sprzedaż ul. Tylne Chwaliszewo, oferowane bezpośrednio przez

Nowa Sienna Sp. z o.o.

Poznań, Stare Miasto, Osiedle Stare Miasto, ul. Tylne Chwaliszewo 25

Oferta archiwalna

Uwaga! Wizytówka niniejszej inwestycji jest nieaktywna. Informacje na jej temat pomagają nam jednak tworzyć wiarygodną bazę informacji na temat lokalnego rynku nieruchomości.

Mamy dla Ciebie 722 oferty w najbliższej okolicy!

Najbliższe inwestycje

Prezentacja oferty archiwalnej

Nowa SiennaNowa Sienna

7 zdjęć

Nowa Sienna
Nowa Sienna
Nowa Sienna
Nowa Sienna

Udogodnienia Inwestycji

Standard i bezpieczeństwo

  • Standard deweloperski

Szczegóły inwestycji

Realizacja inwestycji:

rozpoczęcie budowy w 3 kw. 2011 roku, inwestycja została oddana do użytkowania w 1 kw. 2013 roku

Liczba budynków:

cała inwestycja składa się z 2 budynków wielorodzinnych

Liczba kondygnacji:

budynki posiadają 1 kondygnację naziemną wraz z parterem oraz nie posiadają kondygnacji podziemnych

Liczba mieszkań:

cała inwestycja składa się z 52 lokali mieszkalnych

Wysokość pomieszczeń:

informacja u dewelopera

Standard wykończenia

standard deweloperski

Rodzaj własności:

informacja u dewelopera

Powierzchnie dodatkowe:

nie przewidziano powierzchni dodatkowych

Komórki lokatorskie:

nie przewidziano

Miejsca postojowe:

w inwestycji przewidziano:
  • miejsca postojowe naziemne

Przyroda:

informacja u dewelopera

Opis inwestycji

NOWA SIENNA

Projekt jednego kwartału o zabudowie zwartej – z wewnętrznym dziedzińcem i infrastrukturą towarzyszącą – w ramach Inwestycji A (zakończona) oraz Inwestycji B (w trakcie realizacji). W 2009 roku, decyzją jury konkursu ogólnopolskiego magazynu “Villa. Apartamenty i Mieszkania”, otrzymał tytuł najbardziej luksusowej inwestycji w Wielkopolsce – za prestiżową lokalizację, wysoki standard wykończenia nieruchomości wspólnej i funkcjonalny układ lokali mieszkalnych.— Budynek A – sześciokondygnacyjna kamienica (budynek mieszkalno – usługowy) o ogólnej powierzchni całkowitej 6.537,54 m² wraz z podziemną halą garażową, użytkowym poddaszem oraz technologią, jaka powstała w procesie realizacji Inwestycji A. — Budynek B – sześciokondygnacyjna kamienica (budynek biurowo – mieszkalno – usługowy) o ogólnej powierzchni całkowitej około 5.500,00 m² wraz z podziemną halą garażową, użytkowym poddaszem oraz technologią, jaka ma powstać w procesie realizacji Inwestycji B. — Inwestycja A – oznacza zrealizowaną przez Spółkę inwestycję polegającą na wybudowaniu Budynku A; decyzją z dnia 8 czerwca 2010 roku o numerze 318/2010, Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego dla Miasta Poznania udzielił Spółce pozwolenia na użytkowanie Budynku A, numer ewidencyjny obiektu 11604, znak PINB/OIK/73532/2350/2010, a decyzja ta jest ostateczna i prawomocna. — Inwestycja B – oznacza proces realizacji Budynku B, zgodnie z Decyzją WZ, Wystąpieniem o Zezwolenie Konserwatorskie i Pozwoleniem na Budowę, z zastrzeżeniem rozwiązań zamiennych lub dodatkowych możliwych do wprowadzenia w zakresie, w jakim jest to dopuszczalne w świetle regulacji art. 36a ust. 5 ustawy z dnia 7 lipca 1994 roku Prawo Budowlane oraz regulacji, które wejdą na jego miejsce; Inwestycja A i Inwestycja B docelowo stanowić będą funkcjonalną całość, tworząc jeden kwartał o zabudowie zwartej z wewnętrznym dziedzińcem. Rozmiary budynków oraz charakter fasady nawiązują do architektury przedwojennej zabudowy kwartałowej a szlachetne materiały wykończeniowe – cegła klinkierowa ręcznie formowana, blacha tytanowo-cynkowa, kamień naturalny (okładzina granitowa) i drewno egzotyczne – mają zapewnić ekspozycję najwyższego standardu. Bryła oraz elewacje wschodnia i północna były w tym zakresie konsultowane z Miejskim Konserwatorem Zabytków w Poznaniu, który obejmuje ochroną obszar Chwaliszewa, przez co budynki są wyrazem konserwatywnego podejścia do planowania obiektów w centrum historycznych miast. Dodatkową wartość stanowią, roztaczające się z przeszkleń budynków, spektakularne widoki – na rzekę Wartę, wyspę Ostrów Tumski, zabudowania Starej Gazowni i most św. Rocha – oraz sposób projektowania budynków – aby jak najbardziej elastycznie można było kształtować liczbę, powierzchnię i rozkład lokali w celu zaspokojenia indywidualnych potrzeb Klientów.

Inwestycja Nowa Sienna znajduje się na Starym Mieście, ul. Tylne Chwaliszewo 25 (1.2 km od centrum Poznania), została zrealizowana przez Nowa Sienna Sp. z o.o.

Inwestycja Nowa Sienna została wybudowana i oddana do użytkowania w 1 kw. 2013 roku.

Cały projekt składa się z 52 nowych mieszkań znajdujących się w 2 budynkach wielorodzinnych. Budynki posiadają 1 kondygnację naziemną wraz z parterem oraz nie posiadają kondygnacji podziemnych.

Aktualnie w inwestycji Nowa Sienna nie ma nowych mieszkań w sprzedaży.

Dla przyszłych mieszkańców Nowa Sienna Sp. z o.o. przewidział:

  • miejsca postojowe naziemne

Lokalizacja inwestycji

Stare Miasto to część Poznania zajmująca powierzchnię 3,8 km kw. W jej obrębie znajdują się takie jednostki administracyjne jak: Chwaliszewo, Dzielnica Cesarska, Garbary, Grobla, Piaski, Piekary, Przepadek, Rybaki, Stare Miasto, Święty Marcin, Święty Wojciech. Łącznie mieszka tu ok. 30 tys. osób. Z zachodu na wschód obszar ten przecina droga nr 92. Od wschodu ograniczony jest rzeką Wartą, od zachodu ul. Obornicką, od południa ul. królowej Jadwigi a od północy Lasem Moralskim. Przy ul. Dworcowej znajduje się dworzec Poznań Główny, jeden z największych w Polsce. Stanowiący serce Poznania rynek Starego Miasta nadal pełni ważne funkcje handlowe i kulturalne. Zabytkowa zabudowa z niepowtarzalnym renesansowym ratuszem na czele, nadaje temu miejscu wyjątkowy klimat. Zainteresowani mogą tu odwiedzić Muzeum Rogalowe, Archeologiczne i Muzeum Historii Miasta Poznania. Znajduje się tu 8 uniwersytetów, w tym Wyższa Szkoła Umiejętności Społecznych, Wyższa Szkoła Handlu i Rachunkowości, Wyższa Szkoła Bankowa w Poznaniu, Wyższa Szkoła Logistyki oraz Wyższa Szkoła Komunikacji i Zarządzania. Największe centra handlowe to Avenida, Stary Browar i Kupiec Poznański. Na Starym Mieście znajdują się też liczne szpitale i przychodnie, m.in. Wielkopolskie Centrum Onkologii, Szpital Miejski im. Z. Strusia, Szpital Prywatny Med Polonia i Specjalistyczny Zakład Opieki Zdrowotnej.

Komunikacja

Jak wygląda komunikacja w okolicy inwestycji Nowa Sienna?

W dzielnicy doskonale działa transport miejski złożony z autobusów i tramwajów. Do tego znajduje się tu dworzec Poznań Główny a z zachodu na wschód dzielnicę przedziela droga krajowa nr 92. Port lotniczy Poznań-Ławica mieści się w odległości ok. 3 km na zachód od granic dzielnicy.

Przyszli mieszkańcy inwestycji Nowa Sienna mogą korzystać z rozbudowanej sieci połączeń komunikacyjnych. W odległości 959 metrów od inwestycji Nowa Sienna znajduje się najbliższy punkt komunikacyjny - Maltanka.

Edukacja

Czy w pobliżu inwestycji Nowa Sienna znajdują się szkoły/przedszkola?

Mieszkańcy mogą korzystać z bogatej oferty edukacyjnej. W najbliższej okolicy inwestycji Nowa Sienna znajduje się 48 placówek edukacyjnych. Najbliżej położone to: Wyższa Szkoła Logistyki w odległości 258 m, Przedszkole nr 23 im. Krasnala Hałabały w odległości 305 m, Arcybiskupie Seminarium Duchowne w odległości 305 m.

Opieka medyczna

Dużym atutem inwestycji Nowa Sienna jest bliskość ośrodków zdrowotnych. Dostęp do opieki medycznej zapewnią położone w pobliżu: Reactive centrum medyczne w odległości 58 m, Endomedical w odległości 84 m, Poznańska Klinika Serca w odległości 117 m.

Sklepy i usługi

Jak daleko jest do najbliższego sklepu?

Na infrastrukturę handlowo-usługową inwestycji Nowa Sienna składa się wiele punktów. Nieopodal, w odległości 71 m znajduje się Żabka, w odległości 96 m znajduje się Delikatesy Jacuś, w odległości 331 m znajduje się sklep osiedlowy.

Sport

Bliskość terenów rekreacyjnych oraz obiektów sportowych to mocna strona tej lokalizacji. W najbliższej okolicy inwestycji Nowa Sienna w odległości 37 m znajduje się Sofit studio, w odległości 208 m znajduje się boisko / kort, w odległości 240 m znajduje się boisko / kort.

Data publikacji: 21.02.2012
Data aktualizacji: 10.11.2022

Nagrody i wyróżnienia

nagroda forbes 2022
nagroda forbes 2021
nagroda digital excellence awards 2022
nagroda laur klienta 2023
nagroda dobry pracodawca 2023
nagroda gazele biznesu 2023
Twoja przeglądarka nie jest obsługiwana

Nowa odsłona RynkuPierwotnego została stworzona w oparciu o najnowsze technologie zapewniające szybsze działanie serwisu i maksymalne bezpieczeństwo. Niestety, Twoja aktualna przeglądarka nie wspiera tych technologii.

Sugerujemy pobranie najnowszej wersji jednej z poniższych wyszukiwarek: