Osiedle Nowa Słoneczna

Katowice, Zespół Dzielnic Północnychul. Słoneczna

Osiedle Nowa Słoneczna

Ceny od: 5 670/m2

Mieszkania na sprzedaż oferowane bezpośrednio przez IMS Budownictwo

Numer Pokoje Metraż Piętro Cena
86.01134Parter
82.02245Parter
82.03260Parter
82.122471
82.202472
86.05247Parter
86.342505
88.122471
80.103621
82.113681

Zapytaj o ofertę

Opis inwestycji

Osiedle Nowa Słoneczna w Katowicach to zespół pięciu budynków, które będą zlokalizowane u zbiegu ulic Słonecznej i ks. Piotra Ściegiennego.

Obszar, na którym realizowana jest inwestycja położony jest w bardzo atrakcyjnej lokalizacji. W odległości ok. 1 km znajduje się duże centrum handlowe Silesia City Center, za którym przebiega Drogowa Trasa Średnicowa. W bardzo bliskim sąsiedztwie ( ok. 2 km ) położony jest jeden z największych ogrodów na Śląsku - Park Śląski z ogrodem zoologicznym i parkiem rozrywki. Teren otoczony jest osiedlami, na których funkcjonują liczne sklepy, punkty usługowe, przedszkola i żłobki. Bezpośrednio do inwestycji przylegają rodzinne ogródki działkowe. Teren jest dobrze skomunikowany z centrum Katowic, które oddalone jest o ok. 2,5 kmBudynki będą miały zróżnicowaną wysokość - dwa z nich, przy ulicy Słonecznej, będą siedmiopiętrowe natomiast pozostałe trzy będą pięciopiętrowe. We wszystkich budynkach będzie 211 mieszkań o zróżnicowanym metrażu.

W ofercie znajdują się mieszkania jedno-, dwu-, trzy- i czteropokojowe o funkcjonalnych układach wewnętrznych i powierzchni od 30 m² do 80 m². Osiedle będzie ogrodzone i monitorowane. Wewnętrzna część osiedla będzie wyłączona z ruchu samochodowego. Miejsca postojowe i komórki lokatorskie zlokalizowane będą w podziemnej części budynku.

Wszystkie mieszkania będą posiadały balkony, natomiast mieszkania na parterze tarasy oraz przynależne ogródki.

Konstrukcję budynku stanowić będzie szkielet żelbetowy, ściany zewnętrzne zbudowane będą z pustaków ceramicznych i ocieplone styropianem.

Ciepło i ciepła woda do mieszkań dostarczane będą z sieci miejskiej. Mieszkania przekazywane będą nabywcom w stanie deweloperskim tj. ze wszystkimi instalacjami, tynkami wewnętrznymi, stolarką okienną, parapetami, drzwiami zewnętrznymi oraz kaloryferami.

Inwestycja Osiedle Nowa Słoneczna znajduje się w Zespole Dzielnic Północnych, ul. Słoneczna (2 km od centrum Katowic), jest realizowana przez dewelopera IMS Budownictwo. Inwestycja Osiedle Nowa Słoneczna jest w trakcie budowy z planowanym na 4 kw. 2019 roku terminem oddania do użytkowania. Inwestycja składa się z 5 budynków wielorodzinnych w których łącznie znajduje się 211 lokali mieszkalnych o powierzchni od 34 do 68 m². Budynki posiadają do 7 kondygnacji wraz z parterem, oraz 1 kondygnację podziemną. Aktualnie w inwestycji Osiedle Nowa Słoneczna pozostały na sprzedaż 22 mieszkania o powierzchni od 34 do 68 m² w cenie od 5 670 zł/m².

Szczegóły inwestycji Osiedle Nowa Słoneczna

Realizacja inwestycji:
Rozpoczęcie budowy w 3 kw. 2018 roku. Planowane oddanie do użytkowania w 4 kw. 2019 roku.
Liczba budynków:
Inwestycja składa się z 5 budynków wielorodzinnych
Liczba kondygnacji:
Budynki posiadają od 5 do 7 kondygnacji naziemnych wraz z parterem oraz 1 kondygnację podziemną
Liczba mieszkań:
Cała inwestycja składa się z 211 lokali mieszkalnych
Wysokość pomieszczeń:
Pomieszczenia w zależności od kondygnacji posiadają od 260 do 280 cm wysokości
Standard wykończenia:
Standard deweloperski

-stolarka plastikowa- okleina drewniana - ściany działowe z dyli gipsowych grubość 8cm - tynki gipsowe - barierki na balkonach- czarne, malowane proszkowo - na płytach balkonowych żywica epoksydowa - przysłony ażurowe, białe, zamontowane na stałe- (jak na Pasażu) - zadaszenia szklane na ostatnich piętrach nad wyjściami z salonu - windy (Kone, Schindler) - stropodach odwrócony - na terenie osiedla plac zabaw i boisko - teren ogrodzony i monitorowany

Rodzaj własności:
Odrębna własność z użytkowaniem wieczystym gruntu
Powierzchnie dodatkowe:
W mieszkaniach znajdują się powierzchnie dodatkowe takie jak balkon, ogródek
Miejsca postojowe:
W inwestycji przewidziano następujące miejsca postojowe:
  • miejsca postojowe podziemne: 264 miejsca - – obowiązkowe do zakupu, min. jedno, w cenie 22 000, -zł – hala garażowa pod całą inwestycją (2 wjazdy od ul. Słonecznej). Miejsca postojowe będą rezerwowane dopiero w umowach rezerwacyjnych
Komórki lokatorskie:
Przewidziane są komórki lokatorskie - 56: metraż od 2m2 do 4m2 w cenie 1 500,- zł/m2 - możliwość zakupienia komórki lokatorskiej mają jedynie osoby kupujące mieszkanie 3,4 pokojowe
Udogodnienia:
plac zabaw, monitoring, teren ogrodzony, boisko, winda
Przyroda:
Informacja u dewelopera

Aktualna oferta

Dostępne mieszkania:
Aktualnie dostępne są 22 mieszkania
Powierzchnie mieszkań:
mieszkania mają powierzchnie od 34 do 68 m²
Liczba pokoi:
Dostępne są mieszkania 1, 2, 3-pokojowe
Ceny mieszkań:
Najtańsza dostępna nieruchomość kosztuje 193 180 zł a najdroższa 443 720 zł
Koszt metra kwadratowego wynosi od 5 670 zł do 6 800 zł
Opis płatności:Podczas podpisywania umowy deweloperskiej wpłaca się 10% wartości zakupu, a 90% płatne po zakończeniu inwestycji przed odbiorem mieszkania.
Warunki rezerwacji:Informacja u dewelopera
Zabezpieczenie środków klienta:
Zamknięty mieszkaniowy rachunek powierniczy
Wysokość czynszu:
Informacja u dewelopera

Najbliższe inwestycje