Regionalne
Wiadomości mieszkaniowe

Wileńska Express gotowa na Pradze

Wileńska Express gotowa na Pradze

23 lutego 2021


Oddaj swój głos!

Średnia ocen 5/5 na podstawie 1 głosów


Wileńska Express na warszawskiej Pradze otrzymała pozwolenie na użytkowanie! Sprawdź!

Tę nową inwestycję mieszkaniową określają detale nawiązujące do dawnego Dworca Petersburskiego. Na Wileńską Express warto zwrócić uwagę także ze względu na skalę, a także ze względu na to, że właśnie została ukończona.

Zwykle deweloper Bougues Immobilier Polska realizuje inwestycje poniżej 100 mieszkań, ale tym razem skończył w Warszawie znacznie większą. Wileńska Express, zlokalizowana na Pradze–Północ pomiędzy al. Solidarności a ul. Wileńską, składa się z 3 budynków, w których znajduje się aż 307 mieszkań, w tym nietypowe mieszkania trzypoziomowe.

Niedługo rozpoczniemy przekazywanie kluczy – zapowiada Cezary Grabowski, dyrektor marketingu i sprzedaży w Bouygues Immobilier Polska. – O Wileńskiej Express mówimy humorystycznie „3xU”: stoi na planie litery u, jest ukończona i ma pozwolenie na użytkowanie – dodaje.

Mieszkania rozmieszczone są na 6 piętrach, na parterze znajdują się lokale usługowe, a niżej hala garażowa. Na zewnątrz jest zielony dziedziniec i nieduży plac zabaw.

Wileńska Express Praga

Praga-Północ XXI

Wileńska Express zwraca na siebie uwagę ciekawym wyglądem. Spójnie połączono nowoczesną formę oraz detal inspirowany zabudową historycznej Pragi. Elementem odwołującym się do historii jest cegła, którą wyłożono część elewacji. Podobny zabieg został zastosowany w dwóch pozostałych inwestycjach tego dewelopera położonych w tej części Warszawy: Atelier Praga 2 i Stalowa 39.

Chcemy tworzyć Pragę-Północ na miarę XXI wieku. Równocześnie pamiętamy o kolorowej i bogatej tradycji, stąd w projektach tu realizowanych pojawiają się murale, czerwona cegła i inne elementy nawiązujące do przeszłości – wyjaśnia Cezary Grabowski.

Wileńska Express Bouygues Immobilier

Podróż do historii

Także nazwa, i logo z czołem pociągu, odsyłają do historii, i nieprzypadkowo przywołują ewidentne skojarzenia z koleją. W pobliżu Wileńskiej Express stoi bowiem dawny Dworzec Petersburski, niegdyś łączący Warszawę z Wilnem i Petersburgiem.

Koleje losu sprawiły, że dawny gmach dworca nie przetrwał do naszych czasów, a położona nieco dalej na południe stacja Warszawa Wileńska obsługuje dzisiaj wyłącznie linie regionalne. Czasy świetności międzynarodowego dworca pozostały jednak w pamięci warszawiaków – przybliża Cezary Grabowski. Wileńska Express stoi na terenach przylegających do starej parowozowni. – Pamiętamy o historii, ale myślimy też o przyszłości, dlatego Wileńską Express zbudowaliśmy w nowoczesnym stylu, w sąsiedztwie stacji drugiej linii metra, sklepów i punktów usługowych – mówi Cezary Grabowski.

Od strony ul. Wileńskiej znajduje się przystanek tramwajowy, zaś od al. Solidarności autobusowy. Niedaleko są ogród zoologiczny i park Praski. Oba leżą na nadbrzeżu Wisły, przez co są doskonałym miejscem do wypoczynku.

Wileńska Express Warszawa

Wieleńska Express to 51. inwestycja zrealizowana przez Bouygues Immobilier w Polsce. Bouygues Immobilier to firma deweloperska o zasięgu międzynarodowym, z wieloletnim doświadczeniem w budownictwie. W Polsce działa od 2001 roku. Buduje w Warszawie, Poznaniu i we Wrocławiu. Do tej pory zrealizowała inwestycje na łączną liczbę ponad 7200 mieszkań.


Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami z rynku pierwotnego, polub nasz fanpage Mieszkaniowe Inspiracje


Podoba Ci się ten artykuł? Udostępnij go!


Kategorie

PR Expert

Artykuły powiązane