W mieście nad jeziorem

Magdalena Zdrenka
Magdalena Zdrenka
07.11.2013
W mieście nad jeziorem
We wschodniej części Poznania, nieopodal Jeziora Maltańskiego, w otoczeniu zieleni i willowej zabudowy Osiedla Warszawskiego, przy ulicy Mogileńskiej 10, całkiem niedawno powstał nowoczesny zespół budynków mieszkalnych o wspólnej nazwie „Osiedle Nowa Malta”. Wspomniana inwestycja to jedna z najnowszych propozycji spółki Virke, z powodzeniem realizującej od ponad dziesięciu lat szereg inwestycji budowlanych na tutejszym rynku mieszkaniowym. 

Gotowe do odbioru

Usytuowane na powierzchni 2,3 hektara „Osiedle Nowa Malta” tworzy zespół siedmiu czteropiętrowych budynków, w których łącznie zaprojektowano 253 mieszkania dwu i trzypokojowe, o zróżnicowanej powierzchni od 48 do 72 metrów kwadratowych. Gotowe do odbioru lokale znajdują się w trzech willach miejskich oraz w budynku zamykającym teren osiedla. Każde mieszkanie trzypokojowe posiada duży narożny balkon typu loggia o wielkości 9 lub 15 metrów kwadratowych. Pozostałe mieszkania, w zależności od położenia, mają mniejsze balkony. Jak zapewnia deweloper , wszystkie z oferowanych mieszkań stanowi doskonałe połączenie funkcjonalności z wyglądem i komfortem. Większość lokali została tu wykonana w standardzie deweloperskim, dając przyszłym lokatorom możliwość dowolnego, własnego wykończenia. Autorem koncepcji architektonicznej oraz projektów wszystkich budynków jest Pracownia Architektoniczno- Budowlana Klimaszewska &Bielak.

Mieszkania na pokaz

W ofercie znalazły się również dwa mieszkania pokazowe, dzięki którym klienci mają okazję jeszcze przed zakupem wyobrazić sobie, jak będzie wyglądało ich przyszłe „m” po wykończeniu. Zaprezentowane w lokalach pokazowych rozwiązania architektoniczne i materiały dla klientów spółki Virke dodatkowo zostały objęte rabatami.

Z oknem w dachu i antresolą

Na ostatnich piętrach inwestycji deweloper przygotował specjalną ofertę otwartych lokali mieszkalnych typu apartament, przeznaczonych do własnej aranżacji. Dzięki zaproponowanej otwartej przestrzeni i przede wszystkim nietypowej jak na nowe budownictwo wysokości owych mieszkań, osiągających ponad cztery metry, a także dzięki specjalnym oknom w dachu, istnieje możliwość wybudowania w nich nowoczesnej antresoli. Stworzenie tego typu rozwiązania sprawi, że uzyskamy dodatkową powierzchnię na przykład w formie gabinetu do pracy czy sypialni, osiągając przy odpowiedniej aranżacji mieszkanie o powierzchni nawet do 100 metrów kwadratowych.

Zamknięte i chronione

W zamkniętym kompleksie na parterowych kondygnacjach znalazło się 8 lokali o charakterze usługowym. W częściach podziemnych wybudowano przestronna halę garażową. Na terenie osiedla znalazły się również 153 bezpłatne miejsca postojowe. Z myślą o najmłodszych mieszkańcach, w otoczeniu zieleni, zaprojektowano place zabaw dla dzieci. O komfort i bezpieczeństwo mieszkańców całodobowo dba kontrolująca monitoring ochrona.

Do centrum w kilka minut

Niewątpliwie dużym atutem tego kameralnego kompleksu jest jego lokalizacja. Bliskie otoczenie stanowią tu malownicze zespoły leśne, a od brzegów Jeziora Maltańskiego dzieli je zaledwie 900 metrów. W sąsiedztwie znajduje się również Nowe Zoo i drugie co do wielkości w Europie-Termy Maltańskie. W najbliższej okolicy są również przedszkola, szkoła podstawowa, sklepy, przychodnia i kościół. Ponadto w odległości 200 metrów od bramy osiedla biegną linie tramwajowe i autobusowe, dzięki czemu dojazd do centrum nawet w godzinach szczytu zajmuje zaledwie dziesięć minut.

Czas na decyzję

Trzeba przyznać, że w przypadku „Osiedla Nowa Malta” korzystna wydaje się nie tylko lokalizacja, ale i cena, która w zależności od metrażu i standardu wynosi obecnie od 6 200 do 6 800 PLN brutto za metr kwadratowy. Jak wynika z ilości sprzedaży lokali, kompleks cieszy się dużą popularnością, bowiem z pośród ponad 250 mieszkań, wolnych zostało zaledwie kilkanaście.

PODZIEL SIĘ:
KATEGORIE:
OCEŃ ARTYKUŁ:
Dodaj komentarz

    Artykuły powiązane:

    Twoja przeglądarka nie jest obsługiwana

    Nowa odsłona RynkuPierwotnego została stworzona w oparciu o najnowsze technologie zapewniające szybsze działanie serwisu i maksymalne bezpieczeństwo. Niestety, Twoja aktualna przeglądarka nie wspiera tych technologii.

    Sugerujemy pobranie najnowszej wersji jednej z poniższych wyszukiwarek: