Porady
Wiadomości mieszkaniowe

Oświetlenie hotelowe nowoczesne i energooszczędne

Oświetlenie hotelowe nowoczesne i energooszczędne

26 stycznia 2021


Oddaj swój głos!

Jak wybrać oświetlenie hotelowe? Sprawdź porady ekspertów na RynekPierwotny.pl

Na odbiór obiektu wypoczynkowego, jakim jest hotel, wpływa wiele elementów. Jednym z nich jest z pewnością oświetlenie. Dobrze dobrane lampy hotelowe zagwarantują postrzeganie danego hotelu jako obiektu nowoczesnego, wygodnego i przyjaznego gościom. Współczesna technologia LED umożliwia powstanie wielu rodzajów, atrakcyjnych stylistycznie lamp, które gwarantują niezwykle funkcjonalne i bezpieczne dla użytkownika oświetlenie. Przy okazji lampy wykonane w technologii LED są oświetleniem bardzo energooszczędnym, a to ma znaczący wpływ na bilans finansowy całego hotelu. Ze względu na ilość lamp, jaka musi znajdować się w hotelu i długotrwałe ich funkcjonowanie w ciągu doby, lampy LED zdecydowanie obniżą rachunki za energię elektryczną w stosunku do wykorzystywanego wcześniej tradycyjnego oświetlenia.

Oświetlenie pokoju hotelowego

Pokój hotelowy to miejsce, w którym każdy gość spędza relatywnie najwięcej czasu podczas swojego pobytu w hotelu. Warto więc zapewnić mu doskonałe warunki pobytu. Praktyczne oświetlenie, atrakcyjne, nowoczesne bądź klasyczne lampy sprawią, że pobyt w takim pokoju hotelowym będzie prawdziwą przyjemnością, a każdy z gości z chęcią wróci zarówno do swojego pokoju, jak i całego obiektu w przyszłości. W pokoju hotelowym mamy miejsce dla różnego rodzaju lamp. Powinniśmy w nim zainstalować lampy sufitowe jako źródło światła głównego, kinkiety jako oświetlenie uzupełniające, lampki nocne i do czytania przy łóżku, lampki biurkowe do ewentualnej pracy przy laptopie i lampki przy toaletce dla zapewnienia dobrego światła paniom szykującym się do wyjścia. Oprócz tego niezbędne jest zagwarantowanie dobrego światła w łazience. Odpowiednie oświetlenie ogólne, a także lampki nad lustro lub obok niego, ułatwiają bowiem wszelkie czynności pielęgnacyjne odbywające się w łazience.

Oświetlenie do hoteli

Oświetlenie wykorzystywane w hotelach musi być oświetleniem przede wszystkim funkcjonalnym i bezpiecznym. Nocne powroty do pokoju hotelowego nie mogą odbywać się w półmroku, Oświetlenie klatek schodowych musi być odpowiednio jasne, aby poruszanie się po schodach było w pełni bezpieczne. Światło w holu głównymi i przy kontuarze recepcji także musi zapewniać odpowiednio komfortowe warunki przy zameldowaniu się lub wymeldowaniu z obiektu. Pomieszczenia restauracyjne to miejsca, w których dobre oświetlenie zapewni wygodę, ale i przyjemność spożywanych posiłków. Nie można zapomnieć o odpowiednim oświetleniu terenu na zewnątrz hotelu. Oświetlenie elewacyjne, słupki ogrodowe przy alejkach, reflektory punktowe zapewnią komfort i wygodę wieczornych przechadzek poza hotelem, na przyległych do hotelu terenach zielonych. Funkcjonalność wsparta atrakcyjną formą lampy i pięknym emitowanym światłem pozostawi same pozytywne wrażenia na każdym gościu, a przy okazji ułatwi pracę całej obsłudze hotelowej.

Żyrandole hotelowe

Główny hol hotelowy, recepcja, wysokie pokoje hotelowe to idealne miejsca, w których może znaleźć się atrakcyjna lampa wisząca. Żaden rodzaj lampy nie jest w stanie tak zbudować nastroju i klimatu we wnętrzu jak właśnie lampa wisząca. W zależności od stylu architektonicznego i charakteru aranżacji wnętrza danego hotelu, mamy możliwość wyboru odpowiadających mu lamp sufitowych. Istotne jest, aby oświetlenie sufitowe było spójne z całą resztą aranżacji wnętrza. Odpowiednio dobrane lampy wiszące nadadzą charakteru hotelowi, przykują uwagę odwiedzających go gości, zapewnią im niezapomniane wrażenia z pobytu i stworzą idealne warunki do wypoczynku i relaksu.

Materiał opracowany przez specjalistę sklepu SMD-LED.pl

 


Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami z rynku pierwotnego, polub nasz fanpage Mieszkaniowe Inspiracje


Podoba Ci się ten artykuł? Udostępnij go!


Kategorie

RedakcjaRedakcja

Redakcja portalu RynekPierwotny.pl to ludzie pełni pasji i zaangażowania.

Artykuły powiązane