Łódzkie inwestycje w 2014 roku - co planują deweloperzy na najbliższe miesiące?

Agnieszka Janiszewska
24.02.2014
Łódzkie inwestycje w 2014 roku - co planują deweloperzy na najbliższe miesiące?
2013 rok z pewnością był w Łodzi rokiem kupującego – duża nadpodaż nowych inwestycji deweloperskich spowodowała obniżenie cen i bardzo korzystne warunki nabywania mieszkań. Teraz warto dowiedzieć się, jakie możliwości na lokalnym rynku pierwotnym szykują się w kolejnych kwartałach 2014 roku.

Możliwe wzrosty cen

Na przestrzeni ostatnich lat w Łodzi powstało bardzo dużo nowych osiedli mieszkaniowych, co (zwłaszcza w warunkach kryzysu) w znacznym stopniu doprowadziło do tego, że w porównaniu z innymi dużymi miastami, ceny w Łodzi ukształtowały się na bardzo niskim poziomie. Obecnie na sytuację duży wpływ ma niedawno wprowadzony rządowy program "Mieszkanie dla Młodych", którego dostępność w Łodzi jest bardzo wysoka. Korzystne limity sprawiają, że bardzo wielu deweloperów ma w ofercie mieszkania spełniające warunki programu "MdM". Są nawet inwestycje, gdzie wszystkie lokale spełniają warunki programu, co jest ewenementem w porównaniu np. z Warszawą czy Krakowem. Wprowadzenie programu "MdM" w Łodzi z dużym prawdopodobieństwem będzie wpływało na pobudzenie popytu na łódzkim rynku, a co za tym idzie – wzrost cen. Już teraz średnia cena m kw. nieznacznie podskoczyła w stosunku do danych z grudnia (obecnie wynosi 4 574 zł). Ponadto, nie zapowiada się też kolejny wysyp nowych inwestycji, gdyż deweloperzy raczej koncentrują się na wyprzedawaniu mieszkań na już (a często dość dawno) oddanych do użytku osiedlach. Jednak nie oznacza to zupełnego zastoju, gdyż można wymienić przynajmniej kilka deweloperskich nowości przewidzianych właśnie na najbliższe miesiące. Jeśli więc planujemy mieszkaniowe zakupy w 2014 roku, warto przyjrzeć się bliżej najnowszej ofercie.

Konopnicka 19 – garaż dla każdego

Na osiedlu Kurczaki (Górna) spółka Villa Real Sp. z o.o. planuje oddanie do użytku nowej inwestycji już we wrześniu br. Osiedle składa się z dwóch 4-kondygnacyjnych budynków, z których każdy ma 12 mieszkań. W ofercie znajdują się mieszkania 2-, 3- i 4-pokojowe o zróżnicowanych powierzchniach od 55 do 75 m kw. Inwestycja, jako jedna z niewielu w Łodzi, posiada dla każdego mieszkania indywidualny garaż (powierzchnia garaży wynosi od 15 do 20 m kw.). Teren jest ogrodzony i posiada dwa wjazdy. Deweloper podkreśla, że firma posiada zamknięty mieszkaniowy rachunek powierniczy, przez co gwarantuje bezpieczeństwo środków nabywców. Wszystkie mieszkania oferowane przez Villlę Real spełniają limity programu "MdM".

Nowe Złotno – dwa etapy w budowie

Ambitne plany na 2014 rok ma również Grupa PROFIT Development, która realizuje dwa etapy inwestycji Nowe Złotno. Osiedle zlokalizowane jest na Polesiu, w kwartale ulic Rąbieńskiej, Traktorowej i Cedry. Pierwszy etap inwestycji tworzy budynek wielorodzinny, zróżnicowany pod względem architektury i wysokości – ma od 4 do 6 kondygnacji. Znajduje się w nim 131 mieszkań 2-, 3- oraz 4-pokojowych o powierzchni od 40 do 82 m kw. Do mieszkań na parterze przynależą ogródki lokatorskie. Pełne zakończenie prac budowlanych wraz z zagospodarowaniem będzie mieć miejsce na wiosnę bieżącego roku, a oddanie mieszkań do użytku planowane jest do czerwca. Realizacja drugiego budynku również przewidziana jest na 2014 rok. Zaprojektowano w nim 79 mieszkań 2-, 3- oraz 4-pokojowych o powierzchni od 35 do 80 m kw. Trwa już sprzedaż lokali, jednak zostaną one przekazane właścicielom dopiero jesienią 2015 roku.

Sokołówka Apartamenty – sielanka na Julianowie

Julianów to atrakcyjne osiedle w Łodzi, wyjątkowo sprzyjające odpoczynkowi wśród zieleni. W tej okolicy SGI spółka z ograniczoną odpowiedzialnością S.K.A. realizuje inwestycję Sokołówka Apartamenty, która, oprócz przyjaznej lokalizacji, może poszczycić się także ciekawą architekturą. Budynki wyróżnia kaskadowy układ oraz jasna elewacja. Ozdobę stanowią przy tym eleganckie balkony i tarasy z balustradami z elemantami szkła i stali. Osiedle jest ogrodzone, a mieszkania mają miejsca parkingowe w garażach podziemnych lub na terenie osiedla, a także boksy rowerowe. Mieszkania są 2-, 3- i 4-pokojowe, a niektóre dodatkowo zostały wyposażone w antresole. W tym roku oddane do użytku zostaną wszystkie cztery budynki – dwa pierwsze do końca marca, a kolejne na koniec września. Ceny mieszkań zaczynają się od 4 500 za m kw.

Willa wśród sosen

Na łódzkich Chojnach (Górna) powstaje z kolei inwestycja Villa Nova. Jest to 5-kondygnacyjny, ogrodzony budynek wielorodzinny, w którym rozplanowano 23 mieszkania o powierzchni od 41 do 78 m kw. Deweloper podkreśla, że inwestycja wyróżnia się zielonym otoczeniem – budynek sąsiaduje z największym skupiskiem sosny czarnej w Łodzi. Oprócz jednego największego mieszkania, wszystkie pozostałe spełniają metrażowe i cenowe kryteria programu "MdM". Sprzedaż mieszkań już trwa, a ceny za m kw. rozpoczynają się od 4 700 zł. Zakończenie budowy planowane jest do końca br., jednak oddanie mieszkań nastąpi na początku 2015 roku.

Zielone osiedle

Osiedle Botanicum to inwestycja Tree Development Group Sp. z o.o., na którą docelowo będą składały się trzy budynki wielorodzinne. We wrześniu 2014 roku planowane jest oddanie drugiego (z trzech) etapu inwestycji, czyli budynku B. Znajdzie się w nim 50 lokali, których ceny zaczynają się od 4 399 zł/m kw. Około 55% mieszkań w obecnie budowanym budynku jest już sprzedanych. Inwestycja cieszy się sporym zainteresowaniem w dużej mierze dzięki prestiżowej lokalizacji. Osiedle Botanicum leży w bezpośrednim sąsiedztwie Ogrodu Botanicznego i największego łódzkiego Parku na Zdrowiu. Okolica sprzyja więc spacerom, czy też wycieczkom rowerowym, a równocześnie oferuje dogodny dojazd do centrum i bliskość takich atrakcji jak hala Atlas Arena, Centrum Handlowe Manufaktura i Aquapark Fala. Deweloper planuje dalszy rozwój osiedla – trzeci budynek zostanie zrealizowany w 2015 roku.

Jak widać, pomimo wciąż dużej podaży, kilka łodzkich osiedli ciągle się rozbudowuje, a inne dopiero powstają. W 2014 roku będziemy więc mieć możliwość znalezienia wymarzonego "M" na jednej z jeszcze "gorących" inwestycji w Łodzi.

Łódzki rynek nieruchomości wydaje Ci się teraz bardziej interesujący? Jeżeli chciałbyś zamieszkać łodzi sprawdź oferty mieszkań w Łodzi - sprawdź oferty deweloperów na mieszkania w tej lokalizacji.

PODZIEL SIĘ:
KATEGORIE:
OCEŃ ARTYKUŁ:
Dodaj komentarz

    Artykuły powiązane:

    Twoja przeglądarka nie jest obsługiwana

    Nowa odsłona RynkuPierwotnego została stworzona w oparciu o najnowsze technologie zapewniające szybsze działanie serwisu i maksymalne bezpieczeństwo. Niestety, Twoja aktualna przeglądarka nie wspiera tych technologii.

    Sugerujemy pobranie najnowszej wersji jednej z poniższych wyszukiwarek: