Inwestowanie w nieruchomości
Wiadomości mieszkaniowe

7 wskazówek dla początkującego inwestora

7 wskazówek dla początkującego inwestora

1 sierpnia 2019


Oddaj swój głos!

Średnia ocen 3/5 na podstawie 7 głosów


Co początkujący inwestor powinien wiedzieć na temat inwestowania w nieruchomości? Odpowiada Wojciech Orzechowski.

Zakup pierwszej nieruchomości w celach inwestycyjnych to etap przełomowy dla każdego początkującego inwestora. W poniższym materiale zaprezentuję siedem najważniejszych wskazówek, jakie mogę dać osobom rozpoczynającym swoją przygodę z inwestowaniem w nieruchomości. 

Po pierwsze: Zdobądź wiedzę.

Niezależnie, jakim biznesem będziesz się zajmował, na początku powinieneś pogłębić swoją wiedzę. Można to robić na różne sposoby – czytając książki, oglądając YouTube’a, słuchając mentorów bądź inwestorów, a także biorąc udział w szkoleniach i warsztatach dedykowanym osobom, które znajdują się na samym początku kariery inwestora. 

Po drugie: Rozwijaj swoje umiejętności.

Nie poprzestawaj na samym szkoleniu. Jest masa umiejętności, które będą Ci potrzebne przy inwestowaniu w nieruchomości. Są to umiejętności: negocjacji, handlowania, nawiązywania relacji z innymi czy też kreatywnego podejścia do biznesu.

Po trzecie: Otaczaj się specjalistami.

Stwórz zespół ludzi, którzy będą Cię wspierać. Będą to m.in.: 

  • radca prawny, 
  • notariusz, 
  • księgowy, 
  • architekt
  • konstruktor, 
  • odpowiednia ekipa budowlana, ale przede wszystkim 
  • mentor. 

Mentor będzie korygował Twoje działania, dawał zadania, sprawdzał je i modyfikował. Będzie czuwał nad Tobą, podpowiadał i pokazywał ścieżkę, którą powinieneś iść jako początkujący inwestor, aby popełnić jak najmniej błędów (one są nieuniknione, ale pod okiem doświadczonej osoby nie są aż tak bolesne).

Po czwarte: Miej cel i go realizuj.

Powinieneś wyznaczyć sobie realny plan działania, określić konkretny i sprecyzowany cel oraz dążyć do jego osiągnięcia w danym terminie. Powinieneś działać jak najprężniej, rozwijać swój potencjał i raz za razem podejmować nowe wyzwania.

Po piąte: Rozpocznij od małych wyzwań.

Najpierw zainwestuj w jedno niewielkie mieszkanie. Dzięki temu będziesz wiedział, jak wygląda proces inwestycyjny i o wiele łatwiej będzie Ci inwestować w duże nieruchomości. Niektórzy twierdzą, że warto od razu inwestować na dużą skalę oraz że powinno się myśleć “wielkimi” kategoriami. Zgadzam się z tym, ale należy uczyć się powoli – pozwoli to na odpowiednie poszerzenie wiedzy w zakresie inwestowania w nieruchomości,  a jednocześnie zaryzykujesz tylko niewielką część swoich pieniędzy. Pamiętaj, że musisz się przygotować do działania na wielką skalę.

Po szóste: Zbadaj dokładnie rynek.

Zobacz, jaka konkurencja występuje na rynku, na którym zamierzasz działać. Wyznacz ceny, które na nim dominują. Ustal, jakie produkty są tam sprzedawane, jak wyglądają tam mieszkania oraz przede wszystkim na co jest największy popyt.

Po siódme: Po prostu działaj!

To jest najważniejsza rada. Należę do osób, które najpierw działają, potem myślą – to jest bardzo ryzykowne, ale zauważyłem, że wiele w życiu bym nie zdobył, gdybym nie szedł zgodnie z tym założeniem. Wielu doradców mówiło: “to odrzuć”, “tego nie rób”, “tym się nie zajmuj”, “to jest ryzykowne”, ale nieraz, gdy miałem wyczucie, to po prostu działałem, szedłem prężnie do przodu i to przynosiło wspaniałe efekty.

Gdy obserwuję uczestników moich warsztatów, to zauważam, że najlepsze wyniki mają ci, którzy działają, działają i jeszcze raz działają; ci którzy są zdeterminowani. Oczywiście mają oni także odrobinę szczęścia, lecz bez pracy nic by nie osiągnęli. 

Jeżeli będziesz miał wiedzę, dobrych doradców oraz dostęp do odpowiednich nieruchomości i nawiązane relacje z dostawcami perełek inwestycyjnych, a także będziesz działał, to sukces murowany. 

Życzę Ci, abyś zmieniał swoje życie, abyś miał wielkie plany, abyś szedł do przodu. Życzę Ci wielkich sukcesów!

apartamenty inwestycyjne - zarabiaj na nieruchomościach


Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami z rynku pierwotnego, polub nasz fanpage Mieszkaniowe Inspiracje


Podoba Ci się ten artykuł? Udostępnij go!


Kategorie

Wojciech OrzechowskiWojciech Orzechowski

Biznesmen, Inwestor, Deweloper, Rentier, Mentor. Twórca Warsztatów Inwestowania w Nieruchomości. Autor książek „Zarabiaj na Nieruchomościach” i „Wszystko o FLIPACH – 200 Pytań do Eksperta” współautor książki „Finansowanie Nieruchomości” oraz twórca Symulatora inwestowania w nieruchomości w postaci gry planszowej „Rentier”.

Artykuły powiązane