Inwestowanie w nieruchomości
Wiadomości mieszkaniowe

3 sposoby na inwestycje w nieruchomości

3 sposoby na inwestycje w nieruchomości

3 czerwca 2019


Oddaj swój głos!

Średnia ocen 4/5 na podstawie 173 głosów


Jak skutecznie inwestować w nieruchomości? Przeczytaj na RynekPierwotny.pl

Nieruchomości oraz złoto od lat uważane są za jedne z najbardziej bezpiecznych form inwestycji. W przypadku złota głównie chodzi o ochronę pieniądza przed inflacją, ale jeśli chodzi o nieruchomości wygląda to już zupełnie inaczej. Czy warto w nie inwestować?

Jak zarabiać na nieruchomościach

Nieruchomości to świetna inwestycja, ponieważ nie są tak absorbujące i nie wymagają ciągłej obserwacji, jak ma to miejsce w przypadku rynku walutowego czy giełdy. Na nieruchomościach można zarabiać na wiele sposobów. Jednym z nich jest wynajem, a kolejnym kupowanie i sprzedawanie drożej.

Kupno na wynajem

Decydując się na taką formę inwestycji pamiętajmy, że musi ona generować stały dochód. Oznacza to, że po opłaceniu wszystkich kosztów takich jak rata kredytu, media, naprawy, podatki itp. w kieszeni nadal muszą zostawać nam pieniądze. Stopa zwrotu powinna wynosić przynajmniej kilka procent, w przeciwnym razie inwestycja tego typu będzie bardzo ryzykowna. Szybko może okazać się, że wychodzimy na zero albo nawet na minus.

dom pod wynajem

Kupno i sprzedaż z zyskiem

Tego typu inwestycja polega na kupowaniu mieszkań poniżej wartości rynkowej, przeprowadzaniu remontu, aby uzyskać lepszą cenę i w końcu na sprzedaży. Decydując się na tego typu inwestycję trzeba pamiętać, że kluczową kwestią jest tutaj czas. Im szybciej sprzedamy tym lepiej, ponieważ długi czas oczekiwania może wpłynąć na wzrost kosztów utrzymania nieruchomości (np. kredyt lub inne opłaty eksploatacyjne).

Inwestowanie w Condohotele

Kolejną dość ciekawą opcją jest inwestowanie w Condohotele. Jest to połączenie jednostek mieszkalnych z hotelem, więc właściciel lokalu oprócz wykorzystywania go na własne potrzeby, może wynajmować go turystom. Tego typu rozwiązanie ma dodatkowe zalety, ponieważ oprócz dostępu do lokalu osoby wynajmujące mogą korzystać z infrastruktury hotelowej, takiej jak restauracje, spa itp.

mieszkania pod wynajem

Czy każdy może inwestować w nieruchomości?

Nieruchomości są jedną z lepszych i pewniejszych form inwestowania pieniędzy, ale niestety wymagają sporych nakładów finansowych, a nie każdy posiada wolne środki aby zrealizować tego typu inwestycję. Oczywiście można wziąć kredyt i jest to dość często wykorzystywana metoda, ale dla niektórych przeszkodą może okazać się niska zdolność kredytowa. Osoby, które nie mogą lub nie chcą inwestować w nieruchomości, znajdą również inne możliwości pomnażania kapitału.

W co inwestować pieniądze poza nieruchomościami?

Chociaż inwestowanie w nieruchomości jest jednym z lepszych i pewniejszych sposobów lokowania finansów, to nie każdy jest w stanie pozyskać odpowiedni kapitał na ten cel. W takich sytuacjach można spróbować pomnażać swoje pieniądze również w inny sposób, czasem mniej, czasem bardziej ryzykowny. Potencjalna stopa zwrotu z inwestycji uzależniona jest najczęściej od stopnia ryzyka. W co inwestować pieniądze dowiesz się na stronie: https://zarabiajprzez24.pl/w-co-inwestowac-pieniadze/.

apartamenty inwestycyjne - zarabiaj na nieruchomościach

Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami z rynku pierwotnego, polub nasz fanpage Mieszkaniowe Inspiracje


Podoba Ci się ten artykuł? Udostępnij go!


Kategorie

RedakcjaRedakcja

Redakcja portalu RynekPierwotny.pl to ludzie pełni pasji i zaangażowania.

Artykuły powiązane