Ranking najlepszych inwestycji:

Warszawa - IV kwartał 2018

Najciekawsze inwestycje mieszkaniowe w Warszawie w IV kw. 2018

Wyniki aktualizowane co kwartał na podstawie aktywności użytkowników portalu

Wyniki miesięczne rankingu

Zobacz

Ranking Inwestycji w Warszawie - podsumowanie IV kw. 2018 r.

Ranking Inwestycji w Warszawie odbył się po raz trzeci w 2018 roku. Tym razem zmienione zostały nieco zasady jego przeprowadzania. Obecnie wygrywają te inwestycje, które najbardziej zainteresowały użytkowników portalu RynekPierwotny.pl, a także zachęciły ich do podjęcia jakichś akcji, np. odsłonięcia numeru telefonu dewelopera. W ten sposób to osoby poszukujące wybierają zwycięzców Rankingu Inwestycji w Warszawie. Dodatkowo na podstawie ich działań i wyborów można zauważyć, jakich cech w inwestycjach poszukują najbardziej. Podsumowania Rankingu Inwestycji w Warszawie następują co miesiąc oraz co kwartał - tu również nastąpiła zmiana w stosunku do poprzednich edycji. Warto na bieżąco śledzić ranking, ale również zaglądać do wyników kwartalnych, chociażby w celu sprawdzenia, co zmieniło się w preferencjach nabywców.

 

Wyjątkowy projekt i nie tylko - cechy zwycięskiej inwestycji

W związku z wygraną inwestycji Sokratesa 17b, którą realizują Ogrody Wenus, postanowiliśmy spytać dewelopera o kryteria, które jego zdaniem miały decydujący wpływ na zwycięstwo w Rankingu Inwestycji w Warszawie, w IV kw. 2018 roku.

 

Jakie kryteria Państwa zdaniem zdecydowały o wygranej inwestycji Sokratesa 17b?

Czujemy się wielce wyróżnieni i zaszczyceni wyborem Inwestycji Sokratesa przez klientów portalu RynekPierwotny.pl jako najlepszej inwestycji IV kwartału 2018 r. Jest nam niezmiernie miło, że to dzięki klientom największego portalu z obszaru sprzedaży nieruchomości na rynku pierwotnym stanęliśmy na szczycie pośród wszystkich polskich znamienitych inwestycji. Nasi klienci są dla nas najważniejsi, a ich ocena daje nam siłę i motywację do dalszej pracy i dalszych wyróżnień, również przy kolejnych inwestycjach. Inwestycja Sokratesa wyróżnia się przede wszystkim:

  • wyjątkowym projektem
  • bardzo funkcjonalnymi rozkładami mieszkań
  • kameralnym, małym, eleganckim budynkiem w nowoczesnym stylu wkomponowanym w istniejące miejskie, ale i zielone otoczenie
  • możliwością wyboru aranżacji klatek przez naszych klientów
  • możliwością wpływu klientów na wygląd wewnętrzny i zewnętrzny budynku.

To od naszych mieszkańców zależy, jak finalnie będzie wyglądał budynek, w którym zamieszkają. Osiedle jest budowane tak, aby było ich i naszym wspólnym dziełem, powodem do dumy i satysfakcji. Nasi klienci mają czuć się na Osiedlu Sokratesa jak w wymarzonym domu, pełnym ciepła, komfortu i wypoczynku.

 

Małgorzata Śmierzyńska, Pełnomocnik Zarządu Ogrody Wenus

 

Jak wynika z wypowiedzi p. Śmierzyńskiej, Pełnomocnika Zarządu Ogrody Wenus, inwestycja wyróżniła się głównie możliwością wpływu nabywców na aranżację i wygląd budynków. Możliwość indywidualnego dostosowania danego osiedla pod mieszkańców to niewątpliwa zaleta. Dzięki temu Sokratesa 17b wyróżniła się znacznie spośród innych inwestycji.

Pozostali zwycięzcy, czyli Mała Praga dewelopera LC Corp oraz Ordona 1 tworzona przez Happy House, okazali się również sporym zaskoczeniem. Warto zwrócić uwagę na to, że wśród zwycięzców nie znalazła się żadna inwestycja należąca do dużych deweloperów, a jedynie małych i średnich. Dom Development oraz Marvipol zdobyli wyróżnienia. Taka sytuacja może wynikać z wielu czynników, m.in. z lokalizacji czy ceny mieszkań. Niemniej wydaje się ona dość ciekawa.

 

Ocena wizualna zwycięskich osiedli

Poprosiliśmy o nią p. Annę Sadowską-Wójcik, Prezes Zarządu portalu urządzamypodklucz.pl. Każdy z projektów wyróżnia się wyglądem, ale również konkretnymi rozwiązaniami, które całości nadają określonej stylistyki. Dzięki temu zarówno budynki, jak i otoczenie, prezentują się ciekawie na tle dotychczasowego budownictwa warszawskiego. Jak ocenia je p. Sadowska-Wójcik?

 

Jak ocenia Pani estetykę nowych osiedli w Warszawie?

Sokratesa 17b
Sam budynek jest estetyczny, efektowny, elegancki oraz zarówno nowoczesny. jak i ponadczasowy. W przypadku tej inwestycji nie mamy jeszcze doświadczeń w realizacjach, jednak spodziewamy się, że klienci będą czuli się dość swobodnie w kreowaniu swoich wnętrz z ukłonem w stronę ponadczasowej elegancji. Ta bryła stanowi bardzo ciekawy punkt wyjścia do zaakcentowania spójności we wnętrzu.

Mała Praga
Na osiedlu Mała Praga mieliśmy przyjemność urządzać wnętrza klientów. Prostota z ciekawymi akcentami kolorystycznymi, ale też wspaniała lokalizacja i infrastruktura wokół osiedla to elementy, jakie chwalą sobie nasi klienci. Deweloper LC Corp zadbał o detale. Mimo prostej bryły osiedle jest przytulne i rodzinne. Nasze projekty opracowywaliśmy głównie dla rodzin z dziećmi. Wnętrza są neutralne, ale i zaakcentowane ciepłym kolorem mebli czy dodatków. Spójność z bryłą zachowują też klasyczne rozwiązania. Jest to projekt bardzo przyjemny i dopracowany estetycznie.

Ordona 1
Prosty rodzinny projekt, który zachowuje spójną bryłę, nowoczesną i komfortową w zakresie projektów lokali, jakie deweloper zaproponował klientom. Funkcjonalne układy nawet tych mniejszych lokali, pozwalają na ich swobodną aranżację wg potrzeb i oczekiwań klientów.


Żoliborz Artystyczny
Mieliśmy przyjemność współpracować z klientami firmy Dom Development zarówno w budynku na placu Niemena podczas wykańczania penthousów na najwyższych piętrach (poprzesuwane elementy, centralny punkt), jak i w mieszkaniach zlokalizowanych w pozostałych budynkach.
Budynek centralny, przy placu Niemena 1 to budynek ciekawy architektonicznie, wyróżniający się zarówno pomysłami, jak i rozwiązaniami luksusowymi. Nasi klienci szczególnie docenili pomysł na otoczkę wodną wokół budynku w formie mini fosy, szklane, efektowne wejście z bardzo delikatnymi, ażurowymi okuciami, jak i  klatkę schodową z efektownym, długim żyrandolem w formie połyskujących elementów oraz konglomeratową balustradą. Zastosowane na klatce wykładziny dobrze tłumią hałas, są przyjemne w użytkowaniu i sprawiają, że wnętrze staje się bardzo przytulne. Powstaje efekt dużej intymności części wspólnych jako oazy mieszkańców. Kształt bryły zainspirował nas do zaprojektowania sufitu nad wyspą kuchenną w penthousie budynku. Kolejną naszą inspiracją był intensywny kolor tapicerki i akcent tego koloru na grafikach (zdjęcie w załączniku)

Pozostałe klatki schodowe są proste, neutralne, jednak elewacje posiadają efektowne i klimatyczne zdobienia w formie murali oraz dekoracji kolorystycznych. Klienci chętnie akcentują te wybory lub sięgają po odważniejsze rozwiązania również we wnętrzach. W ostatnim czasie to właśnie z realizacji na osiedlu AŻ posiadamy najwięcej realizacji z intensywnym kolorem na ścianach.

Harmony Park
To nowa propozycja, która nawiązuje architekturą brył i wykończenia terenów zielonych do mariny. Lokalizacja w centrum jednej z największych dzielnic, a jednocześnie charakter przejęty z nadmorskich kurortów, jest wspaniałym i kreatywnym motywem dla wnętrz. Nasi klienci sięgają w takich projektach po motyw drewna w formie stylizowanych płytek o fakturze drewna oraz odprężającą kolorystykę zieleni i granatów. Czekamy z niecierpliwością na pierwsze realizacje w tym projekcie!

 

Anna Sadowska- Wójcik Prezes Zarządu http://urzadzamypodklucz.pl/

Aranżacja penthouse-Zoliborz Artystyczny, pl. Niemena 1

Anna Sadowska-Wójcik wskazuje na bardzo istotną rzecz, którą wyróżniają się współczesne warszawskie inwestycje - to połączenie klasycznej bryły z nietypowymi rozwiązaniami, jak murale czy dekoracje kolorystyczne. Zabawa samą bryłą jest nieobca wielu architektom, zwłaszcza w inwestycjach bardziej luksusowych. Mieszkańcy doceniają również detale, jak wystrój korytarzy, czy otoczenie - dbałość o małą architekturę. Projekty, które zwyciężyły w Rankingu Inwestycji w Warszawie - IV kw. 2018, niewątpliwie są przykładem trendów mieszkaniowych w stolicy.