Ranking najlepszych inwestycji:

Olsztyn - IV kwartał 2019

Najciekawsze inwestycje mieszkaniowe w Olsztynie w IV kw. 2019

Wyniki aktualizowane co kwartał na podstawie aktywności użytkowników portalu

Wyniki miesięczne rankingu

Zobacz

Podsumowanie IV kw. 2019 r. - Ranking Inwestycji w Olsztynie

Wizja rozwoju Olsztyna obejmuje nie tylko wzrost siły gospodarczej i promowanie nowych technologii, ale przede wszystkim kreowanie przestrzeni przyjaznej mieszkańcom. Ma to duży wpływ na rozwój budownictwa mieszkaniowego w nowoczesnym, ekologicznym standardzie i wygodnej lokalizacji. Deweloperzy wykorzystują naturalne atuty Olsztyna jako zielonego miasta 16 jezior - nowo powstałe osiedla łączą malownicze otoczenie z rozwiniętą infrastrukturą usługową. Przykładem takiej inwestycji jest zwycięzca Rankingu Inwestycji za IV kwartał 2019 - Osiedle Tęczowy Las dewelopera Polnord S.A. Na podium towarzyszą mu Osiedle Libero Budlexu i Centaurus Warmii Investment. Wyróżnienia w tym kwartale otrzymały: Rezydencja Vintage wybudowana przez Iławskie Przedsiębiorstwo Budowlane i Osiedle Morena Novdomu.

Jakie czynniki zadecydowały o wygranej Tęczowego Lasu? 

 

Jakie potrzeby klientów zaspokaja Państwa inwestycja?

Jedną z niekwestionowanych zalet miejsca jest lokalizacja, która łączy w sobie uspokajającą ciszę, malownicze pejzaże i świetne połączenia komunikacyjne z centrum miasta.

Osiedle Tęczowy Las położone jest na morenowym wzgórzu, w otulinie lasu, niespełna 300 metrów od urokliwego jeziora Bartąg. Mimo że do centrum miasta można sprawnie dojechać w 15 minut samochodem (a przy osiedlu położone są przystanki autobusowe i tramwajowe), wszystko, czego potrzebują mieszkańcy znajduje się pod przysłowiową ręką. Na terenie Tęczowego Lasu dostępne jest pełne zaplecze handlowo-usługowe, w tym przychodnia lekarska i gabinet weterynaryjny, apteka, przedszkole, żłobek, poczta oraz sklepy spożywcze i restauracje.

Co więcej, od kilku lat najbliższa okolica bardzo dynamicznie się rozwija. W ostatnim czasie powstało tutaj wiele nowych ścieżek rowerowych, a pokryte kolorową roślinnością skarpy, strefy rekreacyjne usytuowane w otoczeniu zieleni i alejki spacerowe czynią z Tęczowego Lasu II miejsce idealne dla biegaczy, spacerowiczów i amatorów nordic walkingu.

Osiedle Tęczowy Las to ostatni projekt, który realizujemy na terenie warmińsko-mazurskim. Aktualnie w sprzedaży pozostało 10 mieszkań z drugiego etapu inwestycji, o rozmaitych metrażach.

W budynkach, które wyróżnia zróżnicowana, kaskadowa zabudowa dostępne są jeszcze lokale  z ogródkami, antresolami, garderobami oraz malowniczym widokiem na jezioro Bartąg. Klientów zachęca również fakt, że do wszystkich mieszkań można wejść, zakończyliśmy już budowę, lokale są gotowe do odbioru.

 

Dominika Kipigroch - Marketing Menadżer w Polnord S.A.

 

Czy warto kupić mieszkanie w Olsztynie?

 

Olsztyn jest miastem, które znakomicie wykorzystuje swój potencjał turystyczny i akademicki. Tym samym, zakup mieszkania na wynajem w stolicy województwa warmińsko-mazurskiego może się okazać dobrym pomysłem na zysk. W ciągu ostatnich lat, miasto zanotowało ok. 40-procentowy wzrost liczby turystów, w związku z czym wzrosło zapotrzebowanie na nieruchomości przeznaczone na wynajem, głównie krótkoterminowy, chociaż poza sezonem również występuje popyt na takie mieszkania. Generowany jest on głównie przez studentów, ale również pracowników zagranicznych i krajowych inwestorów, którzy działają w Olsztynie. O to, czy inwestycja w mieszkanie w Olsztynie to dobry pomysł, zapytaliśmy eksperta portalu Mzuri:

 

Czy inwestowanie w nieruchomości w Olsztynie się opłaca?

Olsztyn to dynamiczne miasto wojewódzkie, które posiada uczelnie wyższą, jest siedzibą firm, start-upów i jednostek administracyjnych, tworzy więc bogaty potencjał dla pozyskiwania najemców. Jednakże w odróżnieniu od innych, zwłaszcza większych miast, cechuje się ograniczoną podażą mieszkań – niewielka jest zarówno liczba inwestycji deweloperskich, jak i oferta na rynku wtórnym. Powoduje to, że nawet mimo relatywnie wysokich cen mieszkań (np. w stosunku do Łodzi, czy Katowic) stopy zwrotu z najmu mogą przewyższać największe miasta wojewódzkie w Polsce.

 

Jan Dziekoński - Ekspert Mzuri