Ranking najlepszych inwestycji:

Olsztyn - III kwartał 2019

Najciekawsze inwestycje mieszkaniowe w Olsztynie w III kw. 2019

Wyniki aktualizowane co kwartał na podstawie aktywności użytkowników portalu

Wyniki miesięczne rankingu

Zobacz

Podsumowanie III kw. 2019 r. - Ranking Inwestycji w Olsztynie

Olsztyn aspiruje do bycia przyjazną mieszkańcom metropolią, stawiającą na zrównoważony rozwój i wykorzystywanie zasobów środowiska naturalnego. Nic zatem dziwnego, że w mieście rośnie liczba inwestycji deweloperskich, budzących duże zainteresowanie na rynku mieszkaniowym. W Rankingu Inwestycji za III kwartał 2019 r. już po raz czwarty zwyciężyło osiedle Libero dewelopera Budlex. Drugie miejsce na podium zajęła inwestycja Centaurus od Warmia Investments, a trzecie - Gruszowe Sady PM Development. Ponadto wyróżnione zostały: Rezydencja Vintage od IPB Sp. z o.o. i Osiedle Żołnierska. 

Co sprawia, że inwestycja Libero cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem osób poszukujących nowych mieszkań? Zapytaliśmy o to Małgorzatę Mellem, wiceprezes Zarządu firmy Budlex: 

 

Co decyduje o sukcesie Państwa inwestycji?

W naszej ocenie o popularności Osiedla Libero świadczy nie tylko lokalizacja a przede wszystkim ciekawa, nowoczesna w formie architektura, która wyróżnia się na tle olsztyńskich projektów. Do tego funkcjonalne układy mieszkań, jakość wykończenia i zastosowanych materiałów, eleganckie hole wejściowe oraz planowane zagospodarowanie terenu z pewnością przyciągają uwagę klientów.  Niezwykle nas cieszy to zainteresowanie. Uznanie w oczach użytkowników portalu Rynek Pierwotny i to czwarte z rzędu jest wynikiem jakiego się nie spodziewaliśmy. 

 

Małgorzata Mellem, wiceprezes Zarządu Budlex Sp. z o.o.

 

Olsztyn nastawia się na rozwój

 

Stolica Warmii i Mazur cały czas się zmienia. Jej korzystne położenie powoduje, że może czerpać pełną garścią z walorów środowiska naturalnego, a jednocześnie pełni ważną rolę ośrodka tranzytowego. Olsztyn to również dynamicznie rozwijające się miasto akademickie i centrum nowoczesnego biznesu. Te atuty sprawiają, że wiele osób, w tym studentów i małych przedsiębiorców  decyduje się na przeprowadzkę. Czego można się spodziewać ze strony olsztyńskiego rynku nieruchomości? Odpowiada Andrzej Prajsnar, ekspert portalu RynekPierwotny.pl.:

 

Co ma do zaoferowania olsztyński rynek mieszkaniowy?

Olsztyn pod względem średniej ceny nowych mieszkań lokuje się pośrodku grupy wszystkich miast wojewódzkich. Dane portalu RynekPierwotny.pl wskazują, że na początku IV kw. 2019 r. średnia ofertowa cena nowego mieszkania z Olsztyna wyniosła 6034 zł/mkw. Oznaczało to trzyprocentowy wzrost względem analogicznego wyniku sprzed roku (5852 zł/mkw.).

W połowie października 2019 r. osoby szukające nowego mieszkania z Olsztyna miały do wyboru 622 oferty z 15 inwestycji deweloperskich. Zdecydowanie najwięcej (53%) olsztyńskich mieszkań deweloperzy wycenili na 5500 zł/mkw. - 6000 zł/mkw. Jeżeli natomiast chodzi o łączną cenę ofertową lokali deweloperskich, to na olsztyńskim rynku jesienią 2019 r. przeważały mieszkania kosztujące 250 000 zł - 350 000 zł. Udział takich lokali w całej ofercie deweloperów wyniósł 48%.

Inwestycje deweloperskie z Olsztyna są równomiernie rozmieszczone na całym obszarze tego miasta nadającym się do zabudowy mieszkaniowej. Na uwagę zasługują między innymi projekty z centrum (Centaurus) oraz południowej części Olsztyna (Osiedle Libero i Gruszowe Sady). Warto pamiętać, że spora część opisywanego miasta ze względu na obecność malowniczych lasów i jezior jest niedostępna dla działalności inwestycyjnej. 

 

Andrzej Prajsnar, ekspert portalu RynekPierwotny.pl