Hanza Tower

Mieszkania na sprzedaż Al. Wyzwolenia, oferowane bezpośrednio przez J.W. Construction Holding S.A.

Szczecin, Śródmieście, Śródmieście-Północ, Al. Wyzwolenia 46
Hanza Tower

7 zdjęć

Hanza Tower
Hanza Tower
Hanza Tower
Hanza Tower

Dostępne mieszkania

Aktualnie w inwestycji Hanza Tower dostępne są 42 oferty

  • Lista
  • Rzuty

Opis Inwestycji

Hanza Tower logo

HANZA TOWER będzie jednym z najwyższych obiektów biznesowych pomiędzy Berlinem a Trójmiastem, zlokalizowanym jest w centrum Szczecina przy alei Wyzwolenia 50

To nowoczesny kompleks ekskluzywnych apartamentów, powierzchni biurowych i komercyjnych oferujący wszelkie udogodnienia, m.in. zespół basenowy, kluby dla dzieci, nastolatków i dorosłych, strefę spa oraz pralnię samoobsługową. Obiekt o wysokości 122 m. n.p.m będzie posiadał 30 pięter, w tym 24 mieszkalnych, 4 kondygnacje biurowe, 3 kondygnacje konferencyjne o łącznej powierzchni 1700 m2. Pod budynkiem znajdą się 3 piętra garażowo-podziemne dla ok 390 samochodów i 120 rowerów.

Dodatkowo zaplanowano 2 kondygnacje usługowo-handlowe gdzie znajdą się eleganckie restauracje, kawiarnie, a także renomowane sklepy i butiki.

Na ostatniej 27 kondygnacji powstanie taras z widokiem na Jezioro Dąbie, Zalew Szczeciński.

Nazwa inwestycji nawiązuje do historii Szczecina, który w średniowieczu był jednym z najszybciej i najefektywniej rozwijających się miast Europy Północnej zrzeszonym w Hanzie – kupieckim związku miast.

Szczecin w średniowieczu uznawany był za twierdzę nie do zdobycia. Podobno istniało nawet powiedzenie „Nie jesteś bezpieczny, jeśli nie chronią Cię mury Szczecina”. W 1278 roku miasto przystąpiło do Związku Hanza, stając się ważnym ośrodkiem handlu rybami z dostępem do łowisk u wybrzeży Skanii. Jego strefa oddziaływań jako ośrodka gospodarczego, obejmowała Pomorze, Nową Marchię i Brandenburgię, a od przełomu XIV i XV w. także ziemie polskie. Pod koniec XV wieku Szczecin został stolicą Pomorza Zachodniego, a u schyłku XIX wieku – miastem przemysłowym. Znacznie wzrósł w zakresie powierzchni i liczby ludności, służąc w tym czasie jako główny port Berlina.

Obecnie port w Szczecinie jest największym w Polsce portem rzecznym w zlewni Odry, do której należą takie rzeki, jak Warta, Noteć czy Nysa Łużycka. Według ustawy o obszarach morskich Rzeczypospolitej Polskiej i administracji morskiej, port Szczecin należy do portów o podstawowym znaczeniu dla gospodarki narodowej.

Inwestycja Hanza Tower znajduje się w Śródmieściu-Północ, Al. Wyzwolenia 46 (1 km od centrum Szczecina), jest realizowana przez dewelopera J.W. Construction Holding S.A..

Inwestycja Hanza Tower jest w trakcie budowy z planowanym na 2 kw. 2021 roku terminem oddania do użytkowania.

Cały projekt składa się z 480 nowych mieszkań. Budynek posiada 28 kondygnacji naziemnych wraz z parterem oraz 3 kondygnacje podziemne.

Aktualnie w inwestycji Hanza Tower pozostały na sprzedaż 42 mieszkania o powierzchniach od 30 do 221 metrów kwadratowych.

Dostępne są lokale:

  • 1-pokojowe o powierzchni od 30 do 55 m2 (21 mieszkań)
  • 3-pokojowe o powierzchni od 69 do 97 m2 (11 mieszkań)
  • 4-pokojowe o powierzchni od 83 do 114 m2 (7 mieszkań)
  • 5-pokojowe o powierzchni od 155 do 221 m2 (2 mieszkania)
  • 6-pokojowe o powierzchni od 187 m2 (1 mieszkanie)

Dla przyszłych mieszkańców deweloper J.W. Construction Holding S.A. przewidział również:

  • miejsca postojowe podziemne

W inwestycji znajdują się komórki lokatorskie.

Szczegóły inwestycji

Realizacja inwestycji:
rozpoczęcie budowy w 1 kw. 2017 roku, planowane oddanie do użytkowania w 2 kw. 2021 roku
Liczba budynków
cała inwestycja składa się z 1 budynku wielorodzinnego.
Liczba kondygnacji:
budynek posiada 28 kondygnacji naziemnych wraz z parterem oraz 3 kondygnacje podziemne.
Liczba mieszkań
cała inwestycja składa się z 480 lokali mieszkalnych.
Wysokość pomieszczeń:
w zależności od kondygnacji od 300 do 338 cm wysokości.
Standard wykończenia:
standard deweloperski
Rodzaj własności:
odrębna własność z własnością gruntu.
Powierzchnie dodatkowe:
loggia, taras.
Komórki lokatorskie:
posiada
Miejsca postojowe:
w inwestycji przewidziano:
  • miejsca postojowe podziemne.
Udogodnienia:
pomieszczenie rekreacyjne, monitoring, basen, internet, klimatyzacja, przystosowane dla niepełnosprawnych, recepcja, sauna, TV kablowa, usługi w budynku, winda, rowerownia, videodomofon, wózkarnia
Przyroda:
w okolicy inwestycji znajduje się park

Aktualna oferta

Dostępne mieszkania:
aktualnie dostępne są 42 mieszkania .
Powierzchnie mieszkań:
od 30 do 221 m².
Liczba pokoi:
dostępne są mieszkania 1, 3, 4, 5, 6-pokojowe.
Ceny mieszkań:
Opis płatności:
5% umowa,95 % do 60-dni od umowy.
Warunki rezerwacji:
rezerwacja bezpłatna na 3 dni robocze.
Zabezpieczenie środków klienta:
otwarty mieszkaniowy rachunek powierniczy.
Wysokość czynszu:
planowany czynsz będzie w wysokości 10 zł/m².

Lokalizacja inwestycji

Atutem Hanza Tower jest doskonała lokalizacja w ścisłym centrum Szczecina, w prestiżowym i atrakcyjnym otoczeniu Śródmieścia i najszybciej rozwijającej się dzielnicy miasta, pomiędzy aleją Wyzwolenia a ulicą Odzieżową. Położenie w samym centrum zapewnia znakomitą komunikację z głównymi arteriami komunikacyjnymi w Szczecinie, a także portem lotniczym i dworcem kolejowym, z których łatwo dostać się do Berlina, Malmo czy Hamburga. Podróż do stolicy Niemiec zajmuje zazwyczaj około dwóch godzin, a do Malmo bądź Hamburga około czterech.

Śródmieście to centrum Szczecina, które liczy sobie ok. 128 265 mieszkańców. Składa się na nie 10 osiedli, a cała dzielnica jest silnie zróżnicowana pod względem funkcjonalnym. Znajdują się w niej najważniejsze placówki administracyjne miasta, a dominuje zabudowa mieszkaniowa i usługowa. Pojawia się też szereg budynków historycznych, w tym renesansowy Zamek Książąt Pomorskich. Obszary znajdujące się przy Odrze mają charakter typowo przemysłowy. Śródmieście to również kulturalne centrum miasta. Działa tu 7 kin i 7 teatrów, opera oraz filharmonia. Funkcjonuje też ponad 70 szkół, w tym te najważniejsze uczelnie, czyli Politechnika Szczecińska i Akademia Morska. Są tu dwa szpitale i 17 przychodni lekarskich. Mieszkańcy tej części Szczecina mają dostęp do pływalni Floating Arena oraz do dwóch dużych centrów handlowych. W Śródmieściu jest 8 stacji kolejowych. Biegną tędy trzy drogi krajowe i jedna wojewódzka, regularnie kursują autobusy miejskie tramwaje. Rozwija się tu także transport wodny. Wykonywane są rejsy pasażerskie i towarowe.

Komunikacja

Przez centrum Szczecina biegną drogi krajowe nr 10, 13 i 31 oraz droga wojewódzka nr 115. W dzielnicy i jej najbliższej okolicy znajduje się 8 stacji kolejowych, w tym Dworzec Szczecin Główny. Regularnie kursują tu autobusy miejskie. Przez dzielnicę prowadzi 12 tras tramwajowych.

Przyszli mieszkańcy inwestycji Hanza Tower mogą korzystać z rozbudowanej sieci połączeń komunikacyjnych. W odległości 140 metrów od inwestycji Hanza Tower znajduje się najbliższy punkt komunikacyjny - Rayskiego.

Edukacja

Mieszkańcy mogą korzystać z bogatej oferty edukacyjnej. W najbliższej okolicy inwestycji Hanza Tower znajduje się się 18 placówek edukacyjnych. Najbliżej położone to: Przedszkole Publiczne nr 41 w odległości 150 m, Publiczne Przedszkole Specjalne nr 21 w odległości 200 m, Zespół Szkół Budowlanych w odległości 230 m.

Opieka medyczna

Dużym atutem inwestycji Hanza Tower jest bliskość ośrodków zdrowotnych. Dostęp do opieki medycznej zapewnią położone w pobliżu: Medycyna Rodzinna w odległości 250 m, Medicover w odległości 280 m, Instytut Medyczny im. Jana Pawła II w odległości 330 m.

Sklepy i usługi

Na infrastrukturę handlowo-usługową inwestycji Hanza Tower składa się wiele punktów. Nieopodal, w odległości 90 m znajduje się CH Fala, w odległości 120 m znajduje się Żabka, w odległości 130 m znajduje się Biedronka.

Sport

Bliskość terenów rekreacyjnych oraz obiektów sportowych to mocna strona tej lokalizacji. W najbliższej okolicy inwestycji Hanza Tower w odległości 190 m znajduje się Boisko, w odległości 260 m znajduje się Boisko, w odległości 280 m znajduje się Boisko.

Data publikacji: 26.02.2021
Data aktualizacji: 26.02.2021
Hanza Tower logo

Biuro sprzedaży

OPIEKUN INWESTYCJI

Strona internetowa inwestycji

Adres biura sprzedaży:

Al. Wyzwolenia 50 71-500 Szczecin Hotel Dana, I piętro, pokój 114

Artykuły powiązane:

Twoja przeglądarka nie jest obsługiwana

Nowa odsłona RynkuPierwotnego została stworzona w oparciu o najnowsze technologie zapewniające szybsze działanie serwisu i maksymalne bezpieczeństwo. Niestety, Twoja aktualna przeglądarka nie wspiera tych technologii.

Sugerujemy pobranie najnowszej wersji jednej z poniższych wyszukiwarek: