Literacka Skwer

Pod wynajem

Mieszkania na sprzedaż oferowane bezpośrednio przez Budnex

Poznań, Jeżyce, Strzeszyn, ul. Literacka
Ceny od: 6 900 zł brutto/m2
Literacka Skwer

4 zdjęcia

Literacka Skwer
Literacka Skwer
Literacka Skwer
Literacka Skwer

Dostępne mieszkania

Aktualnie w inwestycji Literacka Skwer dostępne są 83 oferty

 • Lista
 • Rzuty

Opis Inwestycji

Projektowanie nowego osiedla na poznańskim Strzeszynie zaczęliśmy od wkomponowania istniejącego pasa zieleni w planowaną zabudowę. W ramach przygotowanej koncepcji oferujemy Państwu osiedle Literacka Skwer. Umiejscowienie osiedla u zbiegu ulic Literackiej i Dworzeckiego, w pełni oddaje walory tej części miasta cechującej się dużym udziałem terenów zielonych i rekreacyjnych. W bliskim sąsiedztwie inwestycji położone są rozległe kompleksy leśne wraz ze ścieżkami spacerowymi oraz rowerowymi. Miłośnicy akwenów wodnych będą mogli natomiast spędzać czas korzystając z uroków pobliskiego Jeziora Strzeszyńskiego oraz Jeziora Rusałka. Ponadto lokalizacja inwestycji umożliwia łatwy dostęp do szerokiej oferty usługowo-handlowej już istniejącej na terenie Strzeszyna.

Osiedle Literacka Skwer wyróżniać się będzie nowoczesną architekturą z wysuwającymi się na pierwszy plan ciekawą elewacją oraz przestronnymi balkonami. Dodatkowo mieszkańcy parterów będą mieli możliwość wyłącznego korzystania z przydomowych ogródków. Docelowo zrealizujemy trzy budynki, w niskiej dwu- i trzypiętrowej zabudowie, w których powstanie łącznie około 190 mieszkań o zróżnicowanych układach oraz powierzchniach. Zagospodarowanie terenu wokół budynków obejmować będzie ciągi piesze, zewnętrzne miejsca postojowe oraz plac zabaw wkomponowane w istniejącą oraz urządzoną zieleń.

Mieszkańcy osiedla będą mieli możliwość korzystania z szeregu udogodnień realizowanych w ramach inwestycji:

- wideomofony, - stolarka okienna – okna trzyszybowe (na parterze z roletami zewnętrznymi ) - antena TV satelitarnej i naziemnej - światłowód - przestronne balkony - taras oraz ogródki przydomowe na parterze - nowoczesne klatki schodowe - cichobieżne windy - podziemna hala garażowa - punkty ładowania samochodów elektrycznych - system odzysku wód opadowych do podlewania części wspólnych - wielofunkcyjny plac zabaw

I etap osiedla Literacka Skwer obejmuje budowę budynku A, w którym oferujemy możliwość zakupu mieszkania jedno-, dwu-, trzy- lub czteropokojowego o powierzchniach od 35 m2 do 72 m2. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom przyszłych mieszkańców w przyziemiu budynku zrealizujemy halę garażową, w której znajdować się będą miejsca postojowe oraz komórki lokatorskie. Warto zaznaczyć, że na odpowiednio wczesnym etapie budowy istnieje możliwość łączenia lokali na życzenie klienta, w celu uzyskania mieszkania zaaranżowanego według własnej, indywidualnej koncepcji.

Inwestycja Literacka Skwer znajduje się na Strzeszynie, ul. Literacka (5.4 km od centrum Poznania), jest realizowana przez dewelopera Budnex.

Inwestycja Literacka Skwer jest w trakcie budowy z planowanym na 2 kw. 2022 roku terminem oddania do użytkowania.

Cały projekt składa się z 190 nowych mieszkań. Budynki posiadają 4 kondygnacje naziemne wraz z parterem oraz 1 kondygnację podziemną.

Aktualnie w inwestycji Literacka Skwer pozostały na sprzedaż 83 mieszkania o powierzchniach od 35 do 72 metrów kwadratowych w cenie od 6 900 zł za metr kwadratowy.

Dostępne są lokale:

 • 1-pokojowe o powierzchni od 35 do 37 m2 w cenie od 266 912 zł (11 mieszkań)
 • 2-pokojowe o powierzchni od 41 do 62 m2 w cenie od 315 020 zł (36 mieszkań)
 • 3-pokojowe o powierzchni od 52 do 72 m2 w cenie od 371 592 zł (10 mieszkań)
 • 4-pokojowe o powierzchni od 65 do 70 m2 w cenie od 458 643 zł (26 mieszkań)

Dla przyszłych mieszkańców deweloper Budnex przewidział również:

 • miejsca postojowe podziemne

W inwestycji znajdują się komórki lokatorskie - komórka lokatorska w hali garażowej – 2500 zł/m2 brutto - komórki lokatorskie na piętrach – 2500 zł/m2 brutto.

Szczegóły inwestycji

Realizacja inwestycji:
rozpoczęcie budowy w 2 kw. 2020 roku, planowane oddanie do użytkowania w 2 kw. 2022 roku
Liczba budynków
cała inwestycja składa się z 3 budynków wielorodzinnych.
Liczba kondygnacji:
budynki posiadają 4 kondygnacje naziemne wraz z parterem oraz 1 kondygnację podziemną.
Liczba mieszkań
cała inwestycja składa się z 190 lokali mieszkalnych.
Wysokość pomieszczeń:
w zależności od kondygnacji od 260 do 280 cm wysokości.
Standard wykończenia:
standard deweloperski
Rodzaj własności:
odrębna własność z własnością gruntu.
Powierzchnie dodatkowe:
balkon.
Komórki lokatorskie:
posiada: - komórka lokatorska w hali garażowej – 2500 zł/m2 brutto - komórki lokatorskie na piętrach – 2500 zł/m2 brutto.
Miejsca postojowe:
w inwestycji przewidziano:
 • miejsca postojowe podziemne: 37 tys zł brutto.
Udogodnienia:
plac zabaw, internet, TV kablowa, winda, videodomofon, wózkarnia
Przyroda:
w okolicy inwestycji znajduje się las, jezioro

Aktualna oferta

Dostępne mieszkania:
aktualnie dostępne są 83 mieszkania .
Powierzchnie mieszkań:
od 35 do 72 m².
Liczba pokoi:
dostępne są mieszkania 1, 2, 3, 4-pokojowe.
Ceny mieszkań:
 • kształtują się w zakresie od 266 912 do 508 289 zł.
 • koszt metra kwadratowego wynosi od 6 900 do 7 700 zł.
Opis płatności:
informacja u dewelopera.
Warunki rezerwacji:
rezerwacja on-line na 7 dni poprzez stronę internetową bezpłatna, następnie umowa rezerwacyjna ( kaucja rezerwacyjna).
Zabezpieczenie środków klienta:
otwarty mieszkaniowy rachunek powierniczy.
Wysokość czynszu:
informacja u dewelopera.
Oferty pod inwestycje:
W inwestycji Literacka Skwer znajduje się 46 ofert rekomendowanych do zakupu pod przyszły wynajem.

Lokalizacja inwestycji

Jeżyce to dzielnica Poznania rozmieszczona na planie niemal idealnego kwadratu. Na jego zachodzie można znaleźć Jezioro Kerskie, natomiast południową granicę wyznacza obszar Lotniska Poznań-Ławica. Na wschodzie dzielnicę ogranicza ul. Obornicka a na północy osiedla Suchy Las i Jelonek. Jeżyce składają się głównie z zabytkowych, przedwojennych kamienic, które coraz częściej dzięki renowacji okazują się być perełkami architektonicznymi miasta. Na Jeżycach na powierzchni 2 km kw mieszka ok. 24 tys. mieszkańców. Największy zakład opieki zdrowotnej to Szpital Rehabilitacyjny dla dzieci. W odległości ok. 500 metrów na wschód mieści się wydział Nauk Politycznych i Dziennikarstwa Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza. W odległości ok. 1 km od granic dzielnicy można znaleźć liczne centra handlowe, kina i teatry. Największe centrum handlowe okolicy to Galeria Podolany, jednak w odległości ok. 1 km na południe i wschód można znaleźć inne sklepy wielkopowierzchniowe, takie jak CH Poznań Plaza, Galeria Pestka czy King Cross Marcelin.

Komunikacja

W dzielnicy kursują autobusy i tramwaje miejskie. Jednak o jej wyjątkowym charakterze świadczy lotnisko Poznań-Ławica, mieszczące się na jej południu. Samoloty odlatują stąd do 25 europejskich portów lotniczych. Dzielnicę ze wschodu na zachód przecina też droga krajowa nr 92.

Przyszli mieszkańcy inwestycji Literacka Skwer mogą korzystać z rozbudowanej sieci połączeń komunikacyjnych. W odległości 150 metrów od inwestycji Literacka Skwer znajduje się najbliższy punkt komunikacyjny - Hezjoda.

Sklepy i usługi

Na infrastrukturę handlowo-usługową inwestycji Literacka Skwer składa się wiele punktów. Nieopodal, w odległości 330 m znajduje się Delikatesy Centrum, w odległości 330 m znajduje się Chata Polska, w odległości 350 m znajduje się Favor.

Data publikacji: 18.08.2020
Data aktualizacji: 31.03.2021
Budnex logo

Budnex

Strona internetowa inwestycji

Adres biura sprzedaży:

ul. Śliska 17 60-101 Poznań

Godziny otwarcia biura sprzedaży:

 • Poniedziałek: 09:00 - 17:00
 • Wtorek: 09:00 - 17:00
 • Środa: 09:00 - 17:00
 • Czwartek: 09:00 - 17:00
 • Piątek: 09:00 - 17:00

Artykuły powiązane:

Twoja przeglądarka nie jest obsługiwana

Nowa odsłona RynkuPierwotnego została stworzona w oparciu o najnowsze technologie zapewniające szybsze działanie serwisu i maksymalne bezpieczeństwo. Niestety, Twoja aktualna przeglądarka nie wspiera tych technologii.

Sugerujemy pobranie najnowszej wersji jednej z poniższych wyszukiwarek: