Nowe Miasto Polesie II

Pod wynajem

Mieszkania na sprzedaż ul. Pienista, oferowane bezpośrednio przez ATAL S.A.

Łódź, Polesie, Lublinek-Pienista, ul. Pienista
Ceny od: 6 000 zł brutto/m2
Nowe Miasto Polesie II

8 zdjęć

Nowe Miasto Polesie II
Nowe Miasto Polesie II
Nowe Miasto Polesie II
Nowe Miasto Polesie II

Dostępne mieszkania

Aktualnie w inwestycji Nowe Miasto Polesie II dostępnych jest 40 ofert

 • Lista
 • Rzuty

Opis Inwestycji

Nowe Miasto Polesie, Łódź

Nowoczesne wzornictwo, imponująca funkcjonalność i interesujące detale - takie będzie Nowe Miasto Polesie, kolejna inwestycja ATAL realizowana w Łodzi. To zwracające uwagę, niebanalne osiedle, doskonałe połączy najważniejsze cechy dzisiejszego budownictwa wielorodzinnego.

Dzielnica Polesie, urokliwa enklawa zlokalizowana w południowo-zachodniej Łodzi, znana jest już z pierwszej inwestycji ATAL. Osiedle, utrzymane będzie w równie ciekawym i nowoczesnym stylu. Podobnie jak osiedle Nowe Polesie Apartamenty, Nowe Miasto Polesie będzie wyróżniać się wysokim standardem mieszkań.

Dbałość o detale, estetyka wykończenia wnętrz, atrakcyjne położenie - wszystko to sprawi, że Nowe Miasto Polesie stanie się idealnym miejscem do życia w Łodzi. Inwestycja połączy w sobie to, czego oczekuje się dziś od nowoczesnego osiedla: dużo terenów zielonych i rekreacyjnych, wygodny dojazd do centrum oraz udogodnienia dla mieszkańców.

Nowe Miasto Polesie

Polesie należy do szczególnie ciekawych lokalizacji w Łodzi. Dzielnica uznawana jest za symbol nowej miejskiej jakości. Miasto zadbało nie tylko o ciekawe rozwiązania w organizacji ruchu - szczególnie chroniące pieszych oraz o infrastrukturę: nowe oświetlenie, ławki, skwery czy tereny rekreacyjne. Urzekające są tzw. parki kieszonkowe - skromne przestrzenie między ulicami, które z pustych nieużytków zmieniły się w miejsca pełne drzew, krzewów i placów zabaw.

W ten krajobraz wpisze się osiedle, które w zamyśle projektantów będzie podkreślało i wydobywało na pierwszy plan okoliczną zieleń. Pierwsza faza inwestycji ATAL obejmie budowę 8 budynków. Każdy z nich to efektowna, modernistyczna bryła. Cztery piętra utrzymane są w stylu nowoczesnej, prostej i eleganckiej architektury. Pomieszczą wszystkie typy mieszkań: zarówno jednopokojowe jak i przestronne apartamenty. W największych z nich przewidziano nawet pięć pokoi. To, wraz ze wszechobecną zielenią i urzekającą ciszą powoduje, że Nowe Miasto Polesie staje się ciekawą alternatywą dla budynków jednorodzinnych.

W skład drugiego etapu inwestycji wejdą 4 spójne architektonicznie, czteropiętrowe budynki. W ofercie znajdą się 152 mieszkania o funkcjonalnych układach od 1 do 5 pokoi oraz metrażach od 33,76 mkw. do 109,73 mkw. Każdy apartament posiadać będzie w balkon, taras lub ogródek. Zmotoryzowani będą mogli skorzystać ze 130 miejsc parkingowych w garażach podziemnych, 50 stanowisk na parkingu naziemnym, w tym 2 przeznaczonych dla osób niepełnosprawnych. Dla przyszłych mieszkańców przygotowanych zostanie także 138 komórek lokatorskich, dających możliwość przechowywania dodatkowych przedmiotów.

Drugi etap inwestycji Nowe Miasto Polesie będzie miejscem szczególnie przyjaznym dla rodzin z dziećmi. Budynki usytuowane będą z dala od głównych ulic. Ponadto dla najmłodszych zaprojektowano ogrodzony plac zabaw, który zapewni wielogodzinną rozrywkę.

Wygląd i funkcjonalność

Lekkość i prostota – takie będą najważniejsze cechy osiedla Nowe Miasto Polesie. Taka forma, powszechnie doceniana przez osoby młode i dynamiczne, idealnie skomponuje się z otoczeniem.

Inwestycja z zaprojektowanym wewnętrznym skwerem połączy nowoczesny wygląd i tradycję łódzkiego budownictwa, w którym przestrzeń mieszkaniowa przeplata się z rekreacyjną. W efekcie, osiedle idealnie wpisze się w potrzeby i oczekiwania przyszłych mieszkańców kompleksu.

Inwestycja Nowe Miasto Polesie II znajduje się na Lublinku-Pienistej, ul. Pienista (4.5 km od centrum Łodzi), jest realizowana przez ATAL S.A.

Inwestycja obecnie jest w trakcie budowy z planowanym na 2 kw. 2022 roku terminem oddania do użytkowania.

Cały projekt składa się z 152 nowych mieszkań znajdujących się w 4 budynkach wielorodzinnych. Budynki posiadają 5 kondygnacji naziemnych wraz z parterem oraz 1 kondygnację podziemną.

Aktualnie w inwestycji Nowe Miasto Polesie II w sprzedaży jest 40 nowych mieszkań o powierzchni od 46 do 99 metrów kwadratowych, w cenie od 6 000 zł za metr kwadratowy.

Dostępne są mieszkania:

 • 2-pokojowe o powierzchni od 46 do 53 m2 w cenie od 275 940 zł (6 mieszkań)
 • 3-pokojowe o powierzchni od 56 do 76 m2 w cenie od 337 140 zł (32 mieszkania)
 • 4-pokojowe o powierzchni od 96 do 99 m2 w cenie od 588 195 zł (2 mieszkania)

Dla przyszłych mieszkańców ATAL S.A. przewidział:

 • miejsca postojowe naziemne (50 miejsc)
 • miejsca postojowe podziemne (130 miejsc)

W inwestycji znajduje się 138 komórek lokatorskich cena: 2 500 zł/m2.

Szczegóły inwestycji

Realizacja inwestycji:
rozpoczęcie budowy w 1 kw. 2020 roku, planowane oddanie do użytkowania w 2 kw. 2022 roku
Liczba budynków:
cała inwestycja składa się z 4 budynków wielorodzinnych.
Liczba kondygnacji:
budynki posiadają 5 kondygnacji naziemnych wraz z parterem oraz 1 kondygnację podziemną.
Liczba mieszkań:
cała inwestycja składa się z 152 lokali mieszkalnych.
Wysokość pomieszczeń:
na wszystkich kondygnacjach po 270 cm wysokości.
Standard wykończenia:
standard deweloperski
*wykończenie balkonu/tarasu - 500 zł/m2 ATAL DESIGN *Wykończenie Standard - 800 zł/m2 *Wykończenie Standard Plus - 900 zł/m2 *Wykończenie VIP - 1000 zł/m2
Rodzaj własności:
odrębna własność z własnością gruntu.
Powierzchnie dodatkowe:
loggia, ogródek, taras, balkon.
Komórki lokatorskie:
posiada (138): cena: 2 500 zł/m2
Miejsca postojowe:
w inwestycji przewidziano:
 • miejsca postojowe naziemne (50 miejsc): 22 000 zł.
 • miejsca postojowe podziemne (130 miejsc): 32 000 zł.
Udogodnienia:
plac zabaw, winda
Przyroda:
w okolicy inwestycji znajduje się park

Aktualna oferta

Dostępne mieszkania:
aktualnie dostępnych jest 40 mieszkań.
Powierzchnie mieszkań:
od 46 do 99 m².
Liczba pokoi:
dostępne są mieszkania 2, 3, 4-pokojowe.
Ceny mieszkań:
 • kształtują się w zakresie od 275 940 do 597 890 zł.
 • koszt metra kwadratowego wynosi od 6 000 do 6 200 zł.
Opis płatności:
20/20/60%.
Warunki rezerwacji:
informacja u dewelopera.
Zabezpieczenie środków klienta:
informacja u dewelopera.
Wysokość czynszu:
informacja u dewelopera.
Oferty pod inwestycje:
W inwestycji Nowe Miasto Polesie II znajduje się 6 ofert rekomendowanych do zakupu pod przyszły wynajem.

Lokalizacja inwestycji

Lokalizacja i komunikacja Położenie osiedla - przy ul. Pienistej, w pobliżu skrzyżowania z ul. Maczka – zapewni przyszłym mieszkańcom komfortowe warunki życia. Pobliże Retkini, znanej „sypialni” Łodzi, zapewnia bogatą infrastrukturę oraz szeroką sieć usług. Jednocześnie Nowe Miasto Polesie będzie fragmentem młodej części dzielnicy - bez śladów starszej zabudowy. Lokalizacja sprzyja podróżom. Szczególnie osoby dynamiczne i mobilne docenią możliwości, jakie daje ulokowanie w niedalekiej odległości od portu lotniczego. Jednocześnie bliska lokalizacja lotniska im. Władysława Reymonta pozostanie nieodczuwalna dla mieszkańców – jest to efekt ulokowania osiedla poza tzw. tunelami powietrznymi. Nowe Miasto Polesie zostanie świetnie skomunikowane z kluczowymi trasami wypadowymi z Łodzi - np. Drogą Krajową nr 91, czyli trasą wylotową na Rzgów i w kierunku S8. Z kolei dojazd samochodem do centrum zajmie zaledwie 10 minut. Osiedle będzie przyjazne użytkownikom komunikacji publicznej. Sprzyjać temu ma układ linii autobusowej, której trasę wytyczono ulicą Pienistą. Podróż do Łodzi Kaliskiej - kluczowego dworca kolejowo-autobusowego - zabierze niespełna 20 minut. W pobliżu osiedla Okoliczne tereny zielone otoczą budynki i stworzą ciekawe tło dla osiedla. Efektem będzie teren, który zapewni zarówno komfort i funkcjonalność, a zarazem kontakt z naturą. Rodziny docenią również bliskość szkół i przedszkoli. Osiedlowe sklepy czy pobliże centrum handlowego Retkinia sprawi, że najbliższe okolice wystarczą na mniejsze i większe zakupy. W rezultacie Nowe Miasto Polesie będzie łączyło wszystko, co niezbędne do aktywnego, a zarazem wygodnego życia w Łodzi.

Łódź Polesie to dzielnica Łodzi o powierzchni 46 km. kw., w której mieszka ok. 140 tys. osób. W centralnym obszarze dzielnicy położony jest Park im. J. Piłsudskiego, dworzec Łódź Kaliska i droga E75. Dzielnicę okala od wschodu rzeka Ner, od południa port lotniczy im. W. Reymonta a od północy ul. Szczecińska i Rąbieńska. Polesie dzieli się na osiedla Złotno, Zdrowie-Mania, Karolew-Retkinia Wschód, Osiedla im. Montwiłła-Mireckiego, Retkinia Zachód, Lublinek, Stare Polesie i Koziny. O jej przyjaznym mieszkańcom charakterze świadczy położony tu największy łódzki park, Ogród Botaniczny, las Lublinek i 5 supermarketów i liczne punkty usługowe. Do tego dochodzi ciekawa oferta szkół wyższych z kampusem Politechniki Łódzkiej na czele.

Komunikacja

Polesie to dzielnica dobrze skomunikowana z resztą miasta dzięki głównym ulicom Konstantynowskiej, Bandurskiego czy drodze E75. Zajezdnia autobusowa umożliwia dostanie się tym środkiem transportu do każdego punktu miasta. Znajduje się tu też stacja kolejowa Łódź Kaliska, z której dojechać można do każdego większego, polskiego miasta. Obok stacji Łódź Kaliska znajduje się też dworzec PKS na którym zatrzymują się ogólnopolskie autobusy prywatne i państwowe.

Przyszli mieszkańcy inwestycji Nowe Miasto Polesie II mogą korzystać z rozbudowanej sieci połączeń komunikacyjnych. W odległości 60 metrów od inwestycji Nowe Miasto Polesie II znajduje się najbliższy punkt komunikacyjny - Maczka - Pienista.

Sklepy i usługi

Na infrastrukturę handlowo-usługową inwestycji Nowe Miasto Polesie II składa się wiele punktów. Nieopodal, w odległości 180 m znajduje się Delikatesy.

Data publikacji: 10.07.2020
Data aktualizacji: 21.07.2021
ATAL S.A. logo

ATAL S.A.

BSM Łódź

OPIEKUN INWESTYCJI

Strona internetowa inwestycji

Adres biura sprzedaży:

ul. Drewnowska 43a lok. LB1 90-002 Łódź

Godziny otwarcia biura sprzedaży:

 • Poniedziałek: 10:00 - 18:00
 • Wtorek: 08:00 - 16:00
 • Środa: 08:00 - 16:00
 • Czwartek: 08:00 - 16:00
 • Piątek: 08:00 - 16:00

Artykuły powiązane:

Twoja przeglądarka nie jest obsługiwana

Nowa odsłona RynkuPierwotnego została stworzona w oparciu o najnowsze technologie zapewniające szybsze działanie serwisu i maksymalne bezpieczeństwo. Niestety, Twoja aktualna przeglądarka nie wspiera tych technologii.

Sugerujemy pobranie najnowszej wersji jednej z poniższych wyszukiwarek: